W centrum Wrexham powstanie nowy Lidl

Znana sieć supermarketów Lidl ujawniła plany budowy nowego sklepu w miejscu obecnego głównego komisariatu policji. Stojący tam budynek zostanie wyburzony, a funkcjonariusze przeniosą się do nowej siedziby, która już powstaje przy bibliotece miejskiej w Llay.

W oświadczeniu firmy przeczytać możemy, że jej przedstawiciele podpisali już umowę najmu wspomnianej działki. Nowy sklep ma być wielomilionową inwestycją o powierzchni 1 325 metrów kwadratowych. Nie zabraknie w nim firmowej piekarni, toalet oraz obszernego parkingu. [[inline-banner]]

W komunikacie firmy przeczytać możemy również, że otwarcie nowego sklepu to kolejny kamień milowy na ambitnej drodze ekspansji tej marki.

Regionalny dyrektor do spraw nieruchomości Lidla Stuart Jardine zadeklarował, że misją sieci jest wspieranie lokalnej przedsiębiorczości poprzez tworzenie nowych miejsc pracy i współpracę z miejscowymi dostawcami podczas budowy nowego sklepu.

Lidl UK notuje w ostatnich latach stały wzrost sprzedaży. Wśród oferowanych przez sieć produktów ponad jedna trzecia pochodzi od brytyjskich dostawców. Jak dotąd nie sposób dostrzec żadnych oznak spowolnienia tego rozwoju, a najnowsze statystyki firmy Kantar Worldpanel pokazują wzrost sprzedaży w UK o 9,1% i 5,4% udział w rynku.

Nowy sklep dołączy do już istniejącej sieci 700 obiektów i jest częścią planów firmy, zgodnie z którymi otwierać ma ona kolejnych 50 każdego roku.

Może to być ciekawa oferta dla Polaków w Wrexham, którzy markę Lidl darzą szczególnym zaufaniem i stanowią znaczną część klienteli ich sklepów.

 

Źródło: http://www.wrexham.com/news/lidl-confirm-contracts-exchanged-for-new-store-on-police-station-site-148436.html

oraz oficjalny komunikat prasowy firmy Lidl

Dodaj komentarz