Siedzenia bez oparć w EasyJet

Pasażer EasyJet został sfotografowany na siedzeniach „bez oparcia”, w samolocie zaplanowanym do lotu z Luton do Genewy.

Chociaż początkowo nie wyjaśniono, czy zdjęcie zostało zrobione przed czy po odlocie samolotu, EasyJet stwierdził, że siedzenia były „niesprawne” podczas lotu.

Użytkownik Twittera o imieniu Matthew Harris przesłał zdjęcie, pisząc: „#easyjet bije @Ryanair, mając fotele bez oparcia. @IATA @EASA to lot 2021 Luton do Genewy. Jak można na to pozwolić. GeneveAeroport @easyJet_press @easyJet.”

Odpowiedź z konta EasyJet na Twitterze poprosiła Matthew o „usunięcie zdjęcia”, aby linia lotnicza mogła przeprowadzić dochodzenie.

Harris następnie odpowiedział EasyJet, twierdząc, że jest to „prawdziwym zdjęciem” lotu do Genewy, dodając: „Absolutnie nie”.

Od czasu, gdy tweet zaczął być popularny, wielu użytkowników Twittera skomentowało to, wyrażając szok, opisując sytuację jako „niebezpieczną”.

Jeden nawet żartował: „Pasażerowie z tyłu wyraźnie zapłacili za dodatkowe miejsce na nogi. Teraz przechyl się, aby mogli położyć nogi”.

Inni tymczasem nie zgadzają się z zasadnością obrazu, pisząc: „Nie ma dowodów sugerujących, że pasażerowi przydzielono to miejsce na lot. Nie ma zapiętego pasa bezpieczeństwa i jest na krawędzi siedzenia wskazując, że chwilowo tam czekała, aż ktoś przejdzie.

Rzecznik EasyJet powiedział LADbible: „Żadnym pasażerom nie wolno było siedzieć na tych siedzeniach, ponieważ nie działały one w oczekiwaniu na naprawę. Bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem, a easyJet obsługuje swoją flotę samolotów ściśle przestrzegając wszystkich wytycznych bezpieczeństwa”.

Inny napisał: „Nie sądzę, żeby ten rząd był w użyciu. Pani po prostu siedzi w tym czasie na krześle, nie jest przypięta. Byłbym bardzo zaskoczony, gdyby rzeczywiście przydzielono mu to miejsce na lot”.

Matthew Harris napisał na Twitterze tweeta, w którym stwierdził: „To było jej miejsce. Pani została przeniesiona na wolne miejsce po pełnym wejściu na pokład. Nie jestem pewien, co by się stało, gdyby lot był pełny”.

Zdjęcia dzięki Twitter

Dodaj komentarz