Od tego tygodnia zapłacimy za parking w parkach rekreacyjnych.

Osoby pragnące zażyć wypoczynku na łonie przyrody w parkach rekreacyjnych w Wrexham będą musiały od tego tygodnia uiścić opłatę parkingową. W ostatnich dniach przeprowadzono instalację parkomatów w parkach Alyn Waters, Ty Mawr i Nant Mill. Od 21 maja zapłacimy jednego funta za prawo do parkowania przez cały dzień. Wprowadzony zostanie również roczny bilet parkingowy o wartości 50 funtów upoważniający do postoju na parkingach wszystkich z trzech wymienionych parków. Tego samego dnia wprowadzone zostają opłaty parkingowe dla osób posiadających niebieską kartę, dającą prawo do parkowania na miejscach dla osób niepełnosprawnych. Dotąd osoby te nie musiały płacić za postój na tych miejscach. Warto nadmienić, że mowa jest o parkingach należących do rady miasta. Posiadacze niebieskich kart parkingowych uzyskali jednak dodatkowy przywilej. Po uiszczeniu opłaty parkingowej będą mogli pozostawić swój pojazd o godzinę dłużej, niż wynika to ze zwykłej taryfy.

Obie te zmiany są wynikiem konsultacji rady miasta dotyczących trudnej sytuacji budżetowej. Szacuje się, że wprowadzenie dodatkowych opłat dla posiadaczy niebieskich kart zasili budżet miasta dodatkową kwotą 25 000 funtów, a dzięki parkomatom w budżecie znajdzie się kolejne 47 000 funtów rocznie. [[inline-banner]]

Przedstawiciel miejskiego wydziału środowiska i transportu Cllr Bithell oświadczył, że podjęcie tych decyzji nie było łatwe i zostało poprzedzone odpowiednimi konsultacjami.

Po wprowadzeniu w życie nowych opłat urząd miasta będzie monitorował ich wpływ na codzienne użytkowanie parkingów.

 

 

Żródło: http://www.wrexham.com/news/new-charges-for-country-parks-and-disabled-parking-to-start-next-week-149169.html

Dodaj komentarz