Policja aresztowała podejrzanego po zgłoszeniu broni palnej w kościele

West Midlands police aresztowało mężczyznę w związku ze zgłoszeniem dotyczącym broni palnej, kiedy w kościele w Walsall widziano osobę wymachującą pistoletem.

Kilka osób skontaktowało się z WMP wczoraj rano, aby zgłosić mężczyznę w kościele św. Pawła przy Darwall Street, wymachującego czymś, co wyglądało na pistolet.

W okolicy rozlokowano uzbrojonych funkcjonariuszy, a policyjny helikopter został wezwany w celu zlokalizowania mężczyzny.

Szybko zabezpieczono i upublicznioni obraz podejrzanego z kamer CCTV.

Apel spowodował dalsze zgloszenia i wraz z informacjami z okolicy doprowadził policjantów do mieszkania przy Sandwell Street w Walsall, gdzie podejrzany został aresztowany tuż przed 20:00.

24-letni mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem posiadania broni palnej z zamiarem wywołania strachu przed przemocą; jest przewożony do aresztu policyjnego.

Kierownik ds. Incydentów, główny inspektor Steve Radford, powiedział: „Chciałbym podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i dostarczyli informacji. Pomogło nam to zidentyfikować podejrzanego i adres, który przekazaliśmy uzbrojonym funkcjonariuszom.

„Obecnie jesteśmy w trakcie przeszukiwania mieszkania.

„Chciałbym pochwalić profesjonalizm wszystkich zaangażowanych funkcjonariuszy, którzy doprowadzili ten incydent do bezpiecznego zakończenia”.

Każdy, kto ma informacje, jest proszony o kontakt z West Midlands police za pośrednictwem czatu na żywo lub dzwoniąc pod numer 101, podając numer dziennika 1039 z 10 września.

Dodaj komentarz