Kredyt na dom, bez depozytu

Oferta bez depozytu od Skipton Building Society jest dostępna dla potencjalnych nabywców domów w całej Wielkiej Brytanii.

Skipton Building Society uruchomiło nowy kredyt hipoteczny bez depozytu, mający na celu pomóc najemcom i osobom kupującym dom po raz pierwszy wejść na drabinę nieruchomości. Nowa hipoteka może umożliwić osobom z dobrą historią płacenia czynszu w całości i na czas, ale które były w stanie zaoszczędzić niewiele lub nic na depozyt, na zakup pierwszego domu.

Umowa jest dostępna dla kupujących po raz pierwszy w całej Wielkiej Brytanii. Najemcy w wieku 21 lat i starsi mogą zaciągać kredyty hipoteczne na kwotę od 95% do 100% wartości nieruchomości, którą chcą kupić. W zamian będą musieli wykazać się dobrymi wynikami w płaceniu czynszu, z dowodem na co najmniej 12-miesięczną historię wynajmu.

Dowody te można przedstawić w postaci wyciągów bankowych lub listu od odpowiednio zarejestrowanego agenta wynajmu.

Eksperci twierdzą, że nowa umowa może pomóc niektórym aspirującym właścicielom domów „wyjść z kieratu wynajmu”, chociaż niektórzy twierdzą, że wciąż brakuje tanich mieszkań.

Rachel Springall, ekspert finansowy w witrynie Moneyfacts z informacjami finansowymi, powiedziała: „Wspaniale jest widzieć więcej wsparcia dla kupujących po raz pierwszy, którzy mają trudności ze zdobyciem depozytu na kredyt hipoteczny.

„Na rynku jest bardzo niewiele kredytów hipotecznych ze 100% LTV, ale nawet gdybyśmy mieli zobaczyć bardziej innowacyjne oferty, bardzo brakuje tanich mieszkań i muszą nastąpić znaczące zmiany na rynku, aby to odwrócić.

„Istnieje kilka umów, które pomogą kupującym po raz pierwszy dostać się na drabinę nieruchomości z pomocą rodziny, takich jak hipoteka „odskoczni” Barclays – jednak jego ważni wnioskodawcy i członkowie rodziny upewniają się, że rozumieją układ, zanim się zaangażują. ”

Ostrzegła: „Konieczne jest, aby pożyczkobiorcy porównali całkowity rzeczywisty koszt transakcji i próbowali zaoszczędzić na kosztach początkowych, jeśli wykorzystali większość swoich oszczędności na depozycie, opłatach prawnych lub kosztach przeprowadzki”.

Charlotte Harrison, dyrektor naczelna ds. finansowania domów w Skipton, powiedziała: „Musimy stawić czoła kryzysowi dostępności mieszkań w Wielkiej Brytanii, aby umożliwić większej liczbie osób, zwłaszcza najemców uwięzionych w cyklach wynajmu, zakup pierwszego domu.

„Ludzie uwięzieni w wynajmie to jedno z największych wyzwań mieszkaniowych w Wielkiej Brytanii, mające ogromny wpływ na strukturę naszego społeczeństwa. Wraz z rosnącymi czynszami i spadkiem kosztów utrzymania, który jeszcze bardziej wpływa na zdolność ludzi do oszczędzania na depozyt mieszkaniowy, prawie uniemożliwia ludziom wejście na drabinę nieruchomości.

Dodała: „Czas na ponowne przemyślenie tych ogromnych barier w posiadaniu domu”.

Pani Harrison powiedziała, że kredyt hipoteczny „został starannie stworzony z myślą o wyzwaniach, przed którymi stoi czynsz generacyjny, wraz z potencjalnym ryzykiem i wyzwaniami, które mogą napotkać również w przyszłości”.

Kto może się kwalifikować?

Osoby mogą się kwalifikować, jeśli zapłaciły w całości co najmniej 12-miesięczny czynsz z rzędu w ciągu ostatnich 18 miesięcy i chcą pożyczyć do 600 000 GBP.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć

Najemcy będą również musieli przejść kontrolę przystępności cenowej i zdolności kredytowej. „Hipoteka z historią” nie może być używana z żadnym innym programem pożyczkowym.
W warunkach umowy hipotecznej na swojej stronie internetowej Skipton powiedział, że nie będzie pożyczał na nowo wybudowane mieszkania.
Zgodnie z definicją Towarzystwa nowo wybudowany dom to taki, który jest sprzedawany do zamieszkania po raz pierwszy, który został nowo wybudowany lub przebudowany w ciągu ostatnich trzech lat kalendarzowych.
Bezprowizyjny kredyt hipoteczny to pięcioletni produkt o stałym oprocentowaniu z oprocentowaniem 5,49% i maksymalnym okresem kredytowania 35 lat.

Skipton powiedział również, że patrząc na przystępność cenową, kupujący nie będą płacić więcej miesięcznie niż ich obecny czynsz. Na przykład najemca płacący średnio 800 funtów miesięcznie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy będzie miał maksymalną miesięczną spłatę kredytu hipotecznego w wysokości 800 funtów.

Potrzebujesz więcej informacji lub porady? Skontaktuj się z Ariel Online Services PO POLSKU i porozmawiaj ze sprawdzonym brokerem!