Koronawirus w czternastu szkołach w Birmingham

Szkoły podstawowe i średnie w Birmingham – w tym trzy w Hall Green – musiały wysyłać dzieci do domu, aby się izolowały.

Setki młodych ludzi zostało odesłanych do domu na kwarantannę z 14 szkół w Birmingham – zaledwie kilka dni po powitaniu ich z powrotem w klasie.

Rada Miasta Birmingham potwierdziła całkowitą liczbę szkół, które odesłały uczniów do domu po pozytywnych przypadkach koronawirusa.

Wpływ był powszechny, a przypadki zgłoszono w całym mieście.

Liczba uczniów i pracowników bezpośrednio dotkniętych wirusem w mieście jest niewielka – ale zastosowanie systemu kwarantanny oznacza, że wpływ wirusa jest rozległy.

Rodzice wyrazili swoją frustrację związaną z niepewnością, a jeden z nich powiedział, że jej córka była „we łzach” po tym, jak powiedziano jej, aby została w domu dzień po powrocie do szkoły.

Rzecznik rady miejskiej powiedział, że według wiedzy rady w 14 szkołach uczniowie są izolowani od wczorajszego południa.

Podczas gdy w szkołach podstawowych liczba ta może być mniejsza, z klasami liczącymi około 30 osób, w High School dzieci uczą się w grupach po 200 dzieci.

Prawie wszyscy wysłani do domu będą zdrowi, ale muszą pozostać w domu, aby uniknąć ryzyka szerszego wybuchu epidemii. Gospodarstwa domowe uczniów wykazujących objawy również muszą być izolowane.

Miejski dyrektor ds. Zdrowia publicznego, dr Justin Varney, powiedział, że wytyczne różniły się w zależności od szkoły, więc w niektórych szkołach pojedynczy pozytywny przypadek spowodowałby kwarantannę, ale w innych nie.

Wyjaśnił: „Każda szkoła przechodzi przez proces oceny ryzyka wraz z Public Health England, a porady są dostosowane do zarządzania ryzykiem w przestrzeni szkolnej.

„Ogólnie rzecz biorąc, potwierdzony przypadek prowadzi do bańki (której częścią jest dziecko / członek personelu), ale są pewne wyjątki w zależności od (poziomu) zabezpieczeń przeciw Covid”.

Rodzice, choć rozumieją, wyrazili frustrację związaną z początkiem i zatrzymaniem powrotu do szkoły.

Dodaj komentarz