Urząd miasta pomoże ci założyć biznes.

Choć mało kto o tym wie, urząd miasta w Wrexham świadczy usługi w zakresie doradztwa dla osób planujących założyć własną firmę. Wyspecjalizowana komórka urzędu o nazwie Businessline udziela fachowych porad i informacji każdemu, kto chciałby rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Pracujący tu specjaliści zaopatrują zainteresowanych w informacje dotyczące specyfiki wybranej branży, dostawców, wymagań prawnych oraz zasad opodatkowania. Organizacja udziela rocznie odpowiedzi na ponad 6000 zapytań. Wśród głównych zagadnień objętych doradztwem znajdziemy: zakładanie firmy, badanie rynku w obecnej, jak i przyszłej koniunkturze gospodarczej, dostęp do list firm zajmujących się marketingiem dla biznesu, sprawdzanie zdolności kredytowej oraz pomoc w znalezieniu lokalnych szans rozwoju i współpracy. [[inline-banner]]

Specjaliści tego wydziału mogą poszczycić się wieloma sukcesami, wśród których jest pomoc w wygraniu przetargów na znaczne sumy (jak na przykład na dostawę reklamówek podczas olimpiady w Londynie w 2012 roku). Są oni również pomocni podczas przygotowywania biznesplanu i zdobywania środków na start.

Polacy w Wrexham to liczna grupa narodowościowa. Wielu z nich prowadzi własne firmy, więc usługa ta jest skierowana również do nich.

Przeważająca większość udzielanych informacji jest bezpłatna, a przyjazny i profesjonalny personel odpowie na każde pytanie.

Biuro Businessline znajduje się na piętrze biblioteki miejskiej, a zapytania można kierować osobiście, drogą mailową ([email protected]) lub telefonicznie — 01978 292092.

 

 

 

Źródło: https://news.wrexham.gov.uk/watch-take-advantage-of-free-business-advice-on-your-doorstep/

 

Dodaj komentarz