Nauczanie z domu: czy możesz dostać darmowego laptop lub zniżkę na internet?

Nauczanie w domu może być niemożliwe dla rodzin, które nie mają urządzeń internetowych lub niezawodnego połączenia internetowego, zwłaszcza gdy wiele osób musi być online w tym samym czasie.

Więc jaka pomoc jest dostępna?

Poniżej przedstawiamy akcje, które zostały zorganizowane w celu pomocy dzieciom z uboższych rodzin.

Ile laptopów dostarczył rząd?

Od 17 stycznia rząd dostarczył 801 524 laptopy w ramach starań o dostarczenie ponad miliona urządzeń do szkół i uczelni podczas kryzysu związanego z Covid-19.

Obliczenia opierają się na liczbie dzieci uprawnionych do bezpłatnych posiłków szkolnych. Szkoły wymagające urządzeń dla swoich uczniów muszą składać zamówienia w ramach programu Get help with technology .

Urządzenia są udostępniane dla:

  • Dzieci znajdujące się w niekorzystnej sytuacji w wieku od 3 do 11 lat, których edukacja bezpośrednia jest zakłócona
  • Dzieci w niekorzystnej sytuacji w dowolnej grupie wiekowej, którym zalecono ochronę, ponieważ one (lub ktoś, z kim mieszkają) są wyjątkowo podatne na zagrożenia kliniczne
  • Dzieci w niekorzystnej sytuacji w wieku 16-18 lat w Sixth form, których edukacja jest zakłócona

Według Ofcom od 1,1 do 1,8 miliona dzieci nie ma dostępu do laptopa, komputera stacjonarnego lub tabletu w domu, co sugeruje, że rządowy program może nie wystarczyć.

Niektóre prywatne firmy i organizacje charytatywne mają nadzieję wypełnić tę lukę. London Grid for Learning (LGFL) ma program Bridge the Divide, który prowadzi ogólnokrajowy program zamówień na dwa miliony tanich Chromebooków i WinBooków.

Jednak w niektórych przypadkach popyt na urządzenia przewyższa podaż. Jedna z akademii w Norwich zamówiła latem 60 iPadów, ale jeszcze nie otrzymała żadnego.

Co robią operatorzy telefonii komórkowej, aby pomóc?

Według regulatora Ofcom, ponad 880 000 dzieci mieszka w gospodarstwie domowym z tylko mobilnym połączeniem internetowym, a wiele z tych połączeń obejmuje ograniczony miesięczny limit danych.

Podczas pierwszej blokady lockdown grupa ds. ubóstwa dzieci zgłosiła, że wielu rodziców zużywa cały przydział internetu, korzystając z niego, aby wspierać naukę swoich dzieci.

Tym razem operatorzy komórkowi obiecali zerową stawkę dla niektórych witryn edukacyjnych. Oznacza to że wchodząc na niektóre strony, Wasz limit danych nie zostanie wykorzystany.

Do tej pory EE, BT Mobile, Plusnet Mobile, Virgin Mobile, O2, Three i Vodafone podały, że materiały online udostępnione przez stronę edukacyjną Oak National Academy będą dostępne bezpłatnie do ponownego otwarcia szkół, chociaż tylko BT potwierdziło datę rozpoczęcia – koniec stycznia.

“Zniżka” dotyczy wyłącznie treści publikowanych na samej stronie Oak National Academy. Niektóre z jego filmów są również dostępne w serwisie YouTube, ale firmy nie mogą oferować bezpłatnego dostępu w całym serwisie YouTube, co poważnie zaszkodziłoby ich modelom biznesowym.

BT, Plusnet i EE oferują również bezpłatny dostęp do zasobów BBC Bitesize. Firma BT zwróciła się do administracji szkockiej, walijskiej i północnoirlandzkiej, aby każda z nich zasugerowała po jednym dodatkowym zasobie internetowym dla dzieci w swoich regionach, za które również udzieli stawki zerowej.

Ale Vodafone powiedział, że nie uważa za wykonalne odgrodzenie treści BBC Bitesize i wyraził sceptycyzm, że inne firmy będą w stanie to zrobić.

Istnieją również surowe zasady – znane jako neutralność sieci – które stanowią, że dostawcy powinni traktować cały ruch internetowy jednakowo, chociaż oczekuje się, że Ofcom odstąpi od tego wymogu, biorąc pod uwagę okoliczności.

Dostęp do setek innych aplikacji edukacyjnych i zasobów internetowych będzie nadal kosztował, więc Departament Edukacji uzgodnił również z operatorami komórkowymi, że szkoły i władze lokalne mogą zażądać bezpłatnego zwiększenia transmisji danych dla niektórych swoich rodzin.

W międzyczasie Vodafone przekazuje 350 000 darmowych kart SIM dla dzieci w niekorzystnej sytuacji.

Czy ludzie mogą uzyskać inną pomoc dotyczącą kosztów dostępu szerokopasmowego?

Według Urzędu Statystyk Narodowych tylko 51% gospodarstw domowych zarabiających od 6 000 do 10 000 funtów ma dostęp do Internetu w domu w porównaniu z 99% gospodarstw domowych o dochodzie powyżej 40 000 funtów.

W ramach szerszego programu Lockdown Learning firma BT oferuje miesięczną opłatę za stałe łącze szerokopasmowe w wysokości 10 GBP dla rodzin o niskich dochodach zwaną BT Basic.

W międzyczasie superszybki dostawca Hyperoptic – który działa w miastach takich jak Londyn, Leeds i Newcastle – oferuje bezpłatne szerokopasmowe łącze światłowodowe (50 Mb / s) przez resztę roku szkolnego gospodarstwom domowym, które mogą uzyskać dostęp do jego sieci.

Ma nadzieję na połączenie co najmniej 2500 rodzin i twierdzi, że po wygaśnięciu bezpłatnej umowy nie będzie obowiązku utrzymania usługi.

Virgin zapewnia ponad milionowi klientów, którzy płacą za prędkości poniżej 100 Mb / s, bezpłatne przyspieszenie do wyższych prędkości podczas blokady.

Czy mogę podarować laptopa?

Wiele organizacji charytatywnych i grup zbiera niechciane laptopy i tablety dla uczniów do użytku w domu.

Wiele szkół przyjmuje sprzęt bezpośrednio, ale lokalne stacje radiowe BBC również pomagają koordynować darowizny, współpracując z organizacjami w całej Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji można znaleźć w witrynie internetowej BBC Local Radio po

Dodaj komentarz