30 mln funtów na walkę z bezdomnością

Po fali krytyki w związku ze wzrostem liczby bezdomnych rząd zdecydował o przyznaniu dodatkowych 30 mln funtów na walkę z tym społecznym zjawiskiem. Wysokość tej sumy nie wywarła jednak wrażenia na opozycji, której przedstawiciele określili ją jako żałosną reakcję na ogólnokrajowy kryzys. Krytycy zarzucają również rządzącym, że plan ograniczenia tego zjawiska o połowę do 2022 roku i całkowitej eliminacji do 2027 roku jest zbyt mało ambitny.

Do walki z bezdomnością powołany do życia zostanie również nowy typ służb złożonych z ekspertów w dziedzinie bezdomności, zdrowia psychicznego oraz uzależnień. Sekretarz ds. mieszkalnictwa przyznał także, że ta zima była wyjątkowo tragiczna pod względem zgonów osób śpiących pod gołym niebem, co jego zdaniem jest nie do zaakceptowania w nowoczesnej Wielkiej Brytanii. Pojawiają się także głosy, że nie da się pomóc osobom bez dachu nad głową bez wdrożenia systemu budowy tanich i niedrogich w utrzymaniu mieszkań.

[[inline-banner]]

Problem ten dotyczy również Wrexham, które stało się domem dla bardzo dużej społeczności Polaków. Każdego dnia obserwujemy osoby w śpiworach śpiące w miejscach, których nie można nazwać odpowiednimi. Należy jednak wspomnieć, że bezdomność nie jest problemem odizolowanym. W bardzo wielu przypadkach jest skrajnym skutkiem uzależnień oraz nietrafionych decyzji życiowych. Władze miasta zapewniają takim osobom noclegownie oraz schroniska, lecz z powodu dyscypliny tam panującej oraz zakazu spożywania alkoholu, część z nich wybiera niekorzystne warunki życiowe, by kontynuować uprzedni styl życia.

 

 

Dodaj komentarz