Zwiększenie emerytury o £2340 dla dziadków, którzy w zeszłym roku opiekowali się wnukami

Dziadkowie, którzy zapewniali opiekę, nawet na odległość, mogą zwiększyć swoją emeryturę państwową nawet o 2340 funtów.

Członkowie rodziny, którzy zapewniali bezpłatną opiekę nad dzieckiem osobiście, przez telefon lub wideorozmowę w ciągu ostatniego roku podczas pandemii i kolejnych blokad, mogą ubiegać się o kredyty National Insurance (NI) w celu dodania ich do emerytury państwowej.

Kredyty NI zostały wprowadzone w kwietniu 2011 r. i możesz być uprawniony do ich otrzymywania, jeśli jesteś dziadkiem lub innym członkiem rodziny, który opiekuje się dzieckiem poniżej 12 roku życia – zwykle podczas pracy rodzica lub głównego opiekuna – nawet jeśli robiłeś to z domu.

Kiedy w marcu 2020 r. rozpoczęło się pierwsze obostrzenie, na normalne warunki opieki wpłynęły ograniczenia nałożone w całym kraju, ale jeśli w ciągu ostatnich 18 miesięcy zapewniłeś opiekę w inny sposób – na przykład przez telefon, rozmowę wideo lub kontakt z dystansem społecznym – nadal możesz ubiegać się o kredyty NI na lata budżetowe 2019 do 2020 i 2020 do 2021.

Określone kredyty na opiekę nad dziećmi działają poprzez przeniesienie składek ubezpieczeniowych NI dołączonych do zasiłku na dziecko od osoby otrzymującej zasiłek na dziecko na członka rodziny, który zapewnia opiekę nad spokrewnionym dzieckiem w wieku poniżej 12 lub 17 lat, jeśli dziecko jest niepełnosprawne.

Jeśli nikt nie ubiegał się o Child Benefit na dziecko, nie ma dołączonego kredytu NI do przeniesienia, a kredyty Specified Adult Care nie mogą być przyznane.

Kay Ingram, były dyrektor ds. polityki publicznej w krajowej grupie planowania finansowego LEBC, wyjaśnia: „Każdy kredyt kupuje obecnie 250 funtów rocznej emerytury państwowej, płatnej na całe życie od wieku emerytalnego.

„Ci opiekunowie, którzy sami nie płacą ubezpieczenia społecznego, mogą ubiegać się o te cenne dopłaty do swojej emerytury państwowej”.

„Ci, którzy zapewniali opiekę nad dziećmi we wcześniejszych latach, mogą antydatować swoje roszczenie do punktu, w którym program rozpoczął się, tj. W 2011 roku. Może to oznaczać ubieganie się o kredyty do dziewięciu lat, obecnie warte 2340 funtów rocznej emerytury państwowej.

„Wiele starszych kobiet ma mniej niż 35 lat składek NI z własnego życia zawodowego, co przyczynia się do luki emerytalnej, co oznacza, że osoby wspierające młodsze pokolenia poprzez zapewnianie bezpłatnej opieki nad dziećmi mogą poprawić ich perspektywy emerytalne”.

Kto może ubiegać się o kredyty dla określonej osoby dorosłej na opiekę nad dzieckiem?

Możesz ubiegać się o kredyty na opiekę nad dzieckiem dla określonej osoby dorosłej, jeśli:

jesteś dziadkiem lub innym członkiem rodziny opiekującym się dzieckiem poniżej 12 roku życia

miałaś ukończone 16 lat i nie przekroczyłaś wieku emerytalnego, kiedy opiekowałaś się dzieckiem

na co dzień mieszkasz w Wielkiej Brytanii

rodzic dziecka (lub główny opiekun) jest uprawniony do zasiłku na dziecko i ma rok kwalifikujący do ubezpieczenia społecznego bez konieczności posiadania przez rodzica kredytów klasy 3 NI, które otrzymują automatycznie z zasiłku na dziecko (można sprawdzić swoją rejestrację ubezpieczenia społecznego online tutaj, aby sprawdzić, czy mają jakieś luki w składkach

Rodzic dziecka (lub główny opiekun) musi wyrazić zgodę na Twój wniosek, podpisując formularz, aby potwierdzić, że:

opiekowałaś się ich dzieckiem przez podany okres

możesz otrzymać składki NI za podany okres

Możesz złożyć aplikacje o przeniesienie składek używając tego linka: https://www.gov.uk/government/publications/national-insurance-application-for-specified-adult-childcare-credits-ca9176

Jeśli potrzebujesz pomocy przy wypełnianiu form, skontaktuj się z nami, z SOffice, który pomaga Polakom i dojeżdża do klienta lub umów się na wizytę u Nasze Biuro w Wolverhampton.

Dodaj komentarz