Kiedy zostanie wypłacony piąty grant dla samozatrudnionych?

Kwalifikujący się wnioskodawcy będą mogli jeszcze w tym roku ubiegać się o jedną ostateczną dotację z programu wsparcia dochodów dla osób samozatrudnionych (SEISS). Ci, którzy chcą ubiegać się o piątą dotację, powinni mieć świadomość, że wytyczne dotyczące ubiegania się o nią mają zostać wprowadzone pod koniec czerwca. Program otwiera się dla wniosków ponownie pod koniec lipca.

Ile jest wart piąty grant SEISS?

Piąte dofinansowanie SEISS jest wypłacana jednorazowo i podlega opodatkowaniu.

W przeciwieństwie do poprzednich czterech dotacji SEISS, stypendium piąte zostanie ustalone na podstawie obrotów wnioskodawcy.

Wnioskodawca z redukcją obrotów o 30 procent lub więcej może otrzymać dotację w wysokości 80 procent średnich zysków handlowych z trzech miesięcy, ograniczonych łącznie do 7500 funtów.

Wnioskodawca z redukcją obrotów o mniej niż 30 procent może otrzymać dotację w wysokości 30 procent średnich zysków handlowych z trzech miesięcy, ograniczonych do 2850 funtów.

Kiedy zostanie wypłacona piąta dotacja SEISS?

Szczegóły dotyczące piątej dotacji SEISS na rządowej stronie internetowej nie określają obecnie, jak długo wnioskodawcy będą musieli czekać na swoje dotacje.

Jednak HMRC wcześniej dążyło do wypłaty zatwierdzonych dotacji SEISS na konto bankowe wnioskodawcy w ciągu sześciu dni roboczych.

Wniosek można złożyć za pośrednictwem dedykowanego portalu SEISS na stronie rządowej po jego otwarciu.

Dodaj komentarz