Jak utrzymać ciepło w domu bez konieczności włączania ogrzewania przez całą tę zimę

Badania wykazały, że ponad trzy miliony ludzi w Wielkiej Brytanii nie włączy centralnego ogrzewania tej zimy z powodu obaw o rosnące koszty rachunków za energię.

Francuscy specjaliści odzieżowi, Damart, przeprowadzili ankietę wśród 2000 dorosłych Brytyjczyków, aby dowiedzieć się więcej na temat nastawienia do włączania ogrzewania w chłodniejszych miesiącach, a także sposobów na utrzymywanie ciepła w domu.

Badanie wykazało, że ponad połowa narodu (55%) martwiła się w pewnym momencie o koszty rachunków za ogrzewanie, a jedna na siedem osób (15%) twierdzi, że jest to dla nich stałe źródło obaw.

Według ostatnich statystyk opublikowanych przez Energy Saving Trust, domy w Wielkiej Brytanii powinny starać się ustawić termostat na 18-21 stopni Celsjusza, co powinno pomóc w utrzymaniu ciepła w domu bez zużywania zbyt dużej ilości energii.

Październikowe temperatury w Wielkiej Brytanii w 2020 r. wynosiły średnio 10,5°C, jednak badanie wykazało, że ponad połowa ankietowanych (53%) nie rozważy włączenia ogrzewania w październiku.

Jedna trzecia (34%) również uniknie tego w listopadzie, mimo że średnio w zeszłym roku było bardzo chłodno 8,7°C.

Ponieważ rachunki za energię dla gospodarstw domowych również wzrosną jeszcze bardziej w przyszłym roku po kolejnym przeglądzie limitów cen energii w lutym, doświadczeni Brytyjczycy podzielili się również tym, jak planują zachować przytulność tej zimy bez włączania ogrzewania.

Stwierdzono, że nakładanie na siebie dodatkowych ubrań jest najpopularniejszym sposobem na ogrzanie się, a robi to 62 procent narodu. Inne popularne opcje to używanie koców (53%), regularne gorące napoje (30%) i termofory (28%).

Jedna piąta dorosłych (22%) stwierdziła również, że nosi ciuchy izolowane termicznie, aby uniknąć włączania ogrzewania, gdy temperatura spada, a jeden na sześciu (16%) przyznał, że nawet nosi rękawiczki, czapkę i szalik w pomieszczeniach.

Co radzą Brytyjczycy, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu?

  • Noś więcej warstw – 62%
  • Używaj koców – 53%
  • Pij dużo gorących napojów – 30%
  • Termofory – 28%
  • Zabierz kołdry na dół – 24%
  • Nosić odzież termiczną – 22%
  • Weź kąpiel lub prysznic – 19%
  • Idź spać wcześniej niż zwykle – 18%
  • Odcinacz przeciągów – 17%
  • Noś rękawiczki/kapelusz/szalik w domu – 16%

Jeśli chcesz obniżyć swoje rachunki za energię, sprawdź ile możesz zaoszczędzić z Octopus Energy używając tego linka: share.octopus.energy/maize-coral-329

Jeśli zdecydujesz się zmienić dostawcę na Octopus dostaniesz również £50 na start! Pomożesz również nam, gdyż my też dostaniemy £50! Z góry bardzo dziękujemy!

Dodaj komentarz