W Tipton zostało otwarte centrum testowania koronawirusa

Placówka została otwarta na parkingu Jubilee Park w Tipton i będzie oferować szereg spotkań dla osób w okolicy.

Dane z tygodnia poprzedzającego 20 października pokazują, że siedmiodniowy wskaźnik występowania wirusa w Sandwell wynosi 212,8 przypadków na 100 000 osób – a obszar znajduje się na drugim poziomie „wysokiego ryzyka” systemu rządowego.

Skłoniło to szefów służby zdrowia do wezwań osób wykazujących objawy w okolicy, aby poddały się testom i przestrzegały wytycznych dotyczących wirusów.

Minister zdrowia Lord Bethell powiedział: „Kontynuujemy poszerzanie zakresu testów, aby mieć pewność, że każdy z objawami może otrzymać test, a nasze nowe strony internetowe ułatwiają to bez względu na to, gdzie mieszkasz.

„Ta nowa strona jest częścią naszej krajowej sieci testowej, która może testować ponad milion osób tygodniowo i stale się rozwija.

„Jeśli masz objawy koronawirusa, zachęcam do zarezerwowania dziś testu i skorzystania z porad NHS Test and Trace, jeśli skontaktują się z Tobą w celu ochrony innych wokół Ciebie i powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa”.

Nowa placówka jest częścią ponad 500 obiektów dostępnych w Wielkiej Brytanii – w tym 78 witryn dla zmotoryzowanych, 228 obiektów dla pieszych, 258 jednostek mobilnych.

„Prosimy o zarezerwowanie testu, jeśli masz objawy koronawirusa: nowy, ciągły kaszel, wysoką temperaturę oraz utratę lub zmianę zmysłu węchu lub smaku.

„Każdy powinien nadal myśleć “hands, face, space” i postępować zgodnie z zaleceniami NHS Test and Trace, jeśli się z Tobą skontaktują – tylko w ten sposób możemy powrócić do bardziej normalnego trybu życia”.

Centrum testowe jest obsługiwane we współpracy z G4S i będzie oferować samodzielne testy. Każdy, kto ma objawy, powinien zarezerwować test na stronie nhs.uk/coronavirus lub dzwoniąc pod numer 119.

Dodaj komentarz