Dwunastu pracowników Tesco w West Bromwich zarażonych koronawirusem

Od 29 września aż 12 pracowników uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 w sklepie.

Pracownicy, którzy muszą się izolować, nadal to robią, podczas gdy inni, którzy zakończyli okres samoizolacji, wrócili do pracy.

W sklepie na New Square trwają testy.

Supermarket twierdzi, że aktywnie współpracuje z Sandwell Council i Public Health England (PHE) Midlands, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i klientom oraz zapobiegać przenoszeniu wirusa.

Rzecznik Tesco powiedział: „Wielu kolegów z naszego sklepu West Bromwich Extra uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Poinformowano również osoby, które były z nimi w kontakcie.

„Bezpieczeństwo naszych współpracowników, klientów i dostawców pozostaje naszym priorytetem numer jeden i współpracujemy z lokalnymi organami ds. Zdrowia publicznego, postępując zgodnie ze wszystkimi wytycznymi rządu i podejmując odpowiednie środki ostrożności.

„We wszystkich naszych sklepach prowadzimy szeroko zakrojone działania, które pomagają zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, w tym ekrany ochronne przy każdej kasie, oznakowanie dystansu społecznego i regularne sprzątanie”.

Rzecznik Rady Sandwell dodał: „Ściśle współpracujemy z Tesco West Bromwich i przeprowadzamy aktywne testy Covid-19 z pracownikami”.

Dodaj komentarz