Lekarze mogli zapobiec samobójstwu ale tego nie zrobili

Koroner skrytykował zarząd zdrowia i radę za nie wykorzystanie szans na pomoc pacjentowi ze zdrowiem psychicznym, który się później powiesił.

29-letni Daniel Watson został znaleziony martwy w swoim domu w Bersham Road, Wrexham, 5 czerwca ubiegłego roku.
Koroner John Gittins powiedział, że istnieje “ryzyko kolejnych śmierci w przyszłości”, chyba że zostaną wprowadzone zmiany.
Rada Zdrowia Uniwersytetu Betsi Cadwaladr i rada Wrexham przeprosiły rodzinę pana Watsona.

W krytycznym raporcie koroner z północnej Walii stwierdził, że opóźnienia i długi czas oczekiwania na przeniesienie opieki Watsona z Flintshire do lokalnej służby zdrowia psychicznego Wrexham przyczyniły się do śmierci.
Koroner powiedział, że doprowadziło to do “straconych szans” na poprawę jego zdrowia psychicznego.

[[inline-banner]]

“Obszary do poprawy”
Śledztwo w sprawie śmierci pana Watsona, które odbyło się w grudniu, odnotowało śmierć przez powieszenie i podkreśliło “mnogość problemów związanych z opieką i świadczeniem usług”.

Koroner doniósł, że dowody przedstawione przez pracownika socjalnego i pielęgniarkę środowiskową w dochodzeniu wykazały “całkowity brak zrozumienia i empatii w odniesieniu do tych problemów”.
Powiedział, że musi nastąpić znaczna poprawa w zakresie szkolenia personelu.

We wspólnym oświadczeniu zarząd zdrowia i rada Wrexham przeprosiły rodzinę Watsona za utracone możliwości poprawy jego zdrowia psychicznego.
Przeczytano: “Rada ds. Zdrowia we współpracy z gminą Wrexham County Borough Council określiła obszary wymagające poprawy w zakresie świadczenia usług zdrowia psychicznego w społeczności i pracuje nad ich wprowadzeniem.
“Dokonano również przeglądu szkolenia personelu w ramach zespołów zdrowia psychicznego, ze szczególnym uwzględnieniem oceny ryzyka i nasilenia obaw dotyczących pacjentów”.

Dodaj komentarz