Sainsbury’s podąża za Tesco i wprowadza obowiązkową opłatę w wysokości 100 funtów dla kierowców

Sieć supermarketów Sainsbury’s potwierdziła, że będzie podążała śladami Tesco i pobierała obowiązkową opłatę za jedną z ich najpopularniejszych usług.

Ze względu na nowe zasady określone przez Visa i Mastercard sieć supermarketów zmieni sposób, w jaki kupujący płacą za paliwo.

Podczas gdy kupujący doładowujący paliwo płacąc za usługę dystrybutora, wcześniej mieli “blokadę” na swoich kontach o wartości 1 funta, teraz ta suma wzrosła do 100 funtów.

Sainsbury’s przedstawił na swojej stronie internetowej, co będzie się zmieniało.

Oto, co mówi Sainsbury’s:

Co się zmienia?
Wcześniej wszelkie transakcje AFD były zabezpieczone w wysokości 1 GBP na koncie bankowym klienta i podnoszone do wartości zakupu 2-3 dni później. W ramach nowego systemu zabezpieczone zostanie 100 GBP przed wydaniem jakiegokolwiek paliwa, a wartość zostanie zmniejszona do rzeczywistej kwoty transakcji po zakończeniu transakcji.

Co zrobić, jeśli klient nie ma na koncie 100 GBP?
Jeśli saldo konta jest poniżej 100 GBP, na przykład 50 GBP, bank może przekazać dystrybutorowi komunikat, że może wydać do tej ilości paliwa, a transakcja zostanie zatrzymana po osiągnięciu limitu częściowej akceptacji. W takim przypadku zmniejszona ilość zostanie wyświetlona klientowi na ekranie pompy.

Jak może to na mnie wpłynąć?

Chociaż zablokowana kwota na karcie klienta powinna zostać zwolniona w momencie zakończenia transakcji, zdarzają się sytuacje, że może to nie nastąpić tak szybko, jak tego oczekuje klient. W takich okolicznościach klienci powinni skontaktować się ze swoim bankiem w celu uzyskania wskazówek.

Co może zrobić Sainsbury’s, aby pomóc?
Sainsbury’s nie ma żadnego wkładu w proces zabezpieczania funduszy klientów w tych transakcjach, a zatem nie jest w stanie zapewnić bezpośredniego wsparcia.

Tesco wprowadziło podobna procedurę już jakiś czas temu.

W oświadczeniu rzecznik Tesco powiedział: „Zgodnie z nowymi zasadami wprowadzonymi przez Mastercard, Visa i American Express, musimy teraz zażądać autoryzacji od wystawcy Twojej karty na kwotę do 99 GBP.

„Po zakończeniu wypełniania ostateczna kwota transakcji zostanie wysłana do wystawcy karty, a pozostała część niewykorzystanych środków do maksymalnej kwoty wypełnienia zostanie zwrócona do dostępnego salda.

„Zawsze będziemy pobierać opłaty tylko za wartość faktycznie zakupionego paliwa”.

Tesco poinformowało Manchester Evening News, że pobrane na początku pieniądze nie są depozytem i są brane pod uwagę tylko przed uzupełnieniem paliwa.

Powiedzieli: „Zdecydowanie nie przyjmujemy kaucji. Kwota do 99 funtów jest wyodrębniana na koncie klienta, a niewykorzystana kwota jest natychmiast uwalniana”.

Dodaj komentarz