Wielka Brytania gotowa na najgorętszy sierpień KIEDYKOLWIEK

Brytyjczycy odetchnęli z ulgą po pieczeniu w historycznych temperaturach, chociaż eksperci twierdzą, że rtęć znów ma zamiar przebić się przez dach. W ten weekend rtęć podniesie się częściowo do 30C, po czym ostygnie w przyszłym tygodniu – ale prognozy mają oko na sierpień.

„Jeszcze tylko okaże się, czy w modelach bliżej czasu temperatura zbliża się do rekordowego upału, jaki widzieliśmy w tym tygodniu.

„W międzyczasie pojawiają się oznaki kolejnego skoku ciepła w weekend, a temperatury, szczególnie na południu, wracają do 30 stopni.

„Temperatury w niektórych częściach północy również wzrosną do 20 stopni, ale ogólnie będzie chłodniej w całym regionie”.

Choć rządowi prognostycy nie spodziewają się niczego w skali ostatniej fali upałów, koniec przyszłego tygodnia znów nabiera rozpędu.

Meteorolog z Met Office, Alex Deakin, powiedział, że Wielka Brytania stoi w obliczu tygodniowego „kolejki górskiej”.

Powiedział: „Po pewnym cieple w weekend prawdopodobnie w przyszłym tygodniu znów będzie chłodniej i świeżiej, więc coś w rodzaju przejażdżki kolejką górską.

„W przyszłym tygodniu pojawiają się oznaki, że temperatury zaczynają rosnąć, ale chociaż nie oczekujemy niczego takiego, jak temperatury, które właśnie widzieliśmy, istnieją sugestie, że temperatury mogą wzrosnąć powyżej średniej pod koniec przyszłego tygodnia”.

Szkocja, Walia i północ będą unikać upałów, ponieważ rtęć oscyluje między nastolatkami a niską temperaturą 20°C.

Do poniedziałku maksymalne temperatury na południu i wschodzie wrócą do połowy 20°C, a w pozostałej części kraju między 15 a 20°C.

Modele pogodowe pokazują, że wzloty zbliżają się do 30C pod koniec tygodnia i do 30C w następny weekend.

Pan Deakin dodał: „Temperatury w przyszłym tygodniu będą zbliżone do średniej na początek, ale będziemy musieli mieć oko na te wyższe temperatury powracające na południu”.

Powiedział, że świeższa pogoda będzie napędzana przez wybuchy deszczu od poniedziałku z „rześką bryzą” przynoszącą chłód na północy.

Dodał, że ogólnokrajowy podział spowoduje, że niskie ciśnienie na północnym zachodzie spowoduje ulewne deszcze, podczas gdy w innych miejscach nastąpią bardziej suche warunki.

Rzecznik Alex Apati powiedział: „Wygląda na to, że zobaczymy więcej tego samego na froncie pogodowym, a rekordowe temperatury mają nadejść w przyszłym miesiącu”.

Według meteorologa, Johna Hammonda, ciepło „odrodzi się” w ten weekend, zanim kolejny zimny front ogarnie kraj na początku przyszłego tygodnia.

Powiedział: „Istnieje wszechobecna szansa, że w weekend upał napłynie z powrotem z południowej Europy.

„Po tym weekendzie zimny front przyniesie zarówno świeższe powietrze, jak i ulewny deszcz z północnego zachodu, gdy zacznie się nowy tydzień.

„Prawdopodobnie nie wystarczy deszczu dla tych, którzy go potrzebują, ponieważ w końcu niektóre części kraju odnotowały w lipcu zaledwie kroplę deszczu.

„To był wyjątkowo suchy miesiąc w tym, co do tej pory było niepokojąco suchym”.

Jeśli bardzo doskwiera Ci gorąca pogoda, wielu sprzedawców online daje zniżki na baseny i jaccuzi. Na Amazonie znajdziesz zniżki aż do 80%! https://amzn.to/3J2X6pf

Dodaj komentarz