Poszukiwania nożownika z Birmingham, z aktualizacją

Trwają poszukiwania nożownika, który w nocy w nocy z soboty na niedzielę (6 września br.) zabił jedną osobę, a siedem w różnym stopniu ranił nożem.

Przeglądanie nadsyłanych nagrań oraz rozmowy ze świadkami trwały całą niedzielę, aby opisać podejrzanego w możliwie najdokładniejszy sposób.
Dzięki tym działaniom udostępniono film, na którym widać osobę podejrzewaną o dokonanie wszystkich ataków. Nagranie z telewizji przemysłowej pokazuje mężczyznę w czapce z daszkiem i ciemnej bluzie z kapturem z białymi sznurkami. Ubrany był także w ciemne spodnie i buty.

Film udostępniony przez policję można było obejrzeć pod adresem:

https://youtu.be/OufqD9GAJTk

Powyższe nagranie zostało dzisiaj usunięte.

Przypadkowe ofiary

Około godz. 00:30 czasu BST policja West Midlands dostała zgłoszenie o pierwszym rannym mężczyźnie na Constitution Hill, który odniósł powierzchowne obrażenia od nieznanego sprawcy.

Następne wezwanie dotyczyło 19-letniego mężczyzny, który został ciężko ranny na Livery Street 20 minut później. W tej części miasta została zaatakowana także kobieta.
Godzinę później o godzinie 01:50 czasu BST policja została wysłana na Irving Street, gdzie 23-latek na skutek odniesionych obrażeń zmarł, a inny mężczyzna doznał poważnych obrażeń.
Dziesięć minut później zostali wezwani na Hurst Street, gdzie 32-letnia kobieta została ciężko ranna, a dwóch mężczyzn odniosło mniejsze obrażenia.

Prośba o informacje

Na obecnym etapie śledztwa policja uważa, że ofiary ataków były przypadkowe i brakuje jakichkolwiek wskazówek co do motywu. Prosi także wszystkich mieszkańców do zachowania czujności i zgłaszania wszelkich podejrzanych zachowań. Apeluje również do każdego, kto rozpozna mężczyznę na nagraniu, aby jak najszybciej się skontaktował:

za pośrednictwem czatu na żywo pod adresem west-midlands.police.uk,
pod numerem 101,
lub anonimowo przez Crimestoppers pod numerem 0800 555 111.

Edit:

West Midlands police wydało dzisiaj oświadczenie:

Aresztowaliśmy mężczyznę podejrzanego o morderstwo i siedem podejrzeń o usiłowanie zabójstwa w wyniku serii dźgnięć nożem w Birmingham.

Podejrzany został zatrzymany pod adresem w Selly Oak około 4 rano po tym, jak nasi detektywi pracowali przez całą noc, próbując złapać odpowiedzialnego za to człowieka.

27-latek pozostaje w areszcie policyjnym w celu przesłuchania w sprawie ataków nożem, które wstrząsnęły miastem we wczesnych godzinach porannych w niedzielę.

Dodaj komentarz