£150 zniżki na Council Tax

Gospodarstwa domowe w całej Anglii są wzywane do ustanowienia Direct Debit na council tax aby otrzymać zwrot podatku lokalnego, który pomoże milionom rodzin w zarządzaniu kosztami utrzymania.

Gospodarstwa domowe w całej Anglii są wzywane do ustanowienia polecenia zapłaty w lokalnej radzie, aby otrzymać zwrot podatku lokalnego w wysokości 150 funtów, który pomoże milionom rodzin w zarządzaniu kosztami utrzymania.

Osoby, które płacą podatek lokalny Council Tax za pomocą polecenia zapłaty Direct Debit, które jest bezpiecznym, prostym i szybkim sposobem zapłaty, od kwietnia zobaczą, jak gotówka trafi bezpośrednio na ich konta bankowe.

Osoby, które nie płacą za pomocą polecenia zapłaty – Council czyli rada miasta powinna skontaktować się z Wami i poprosić o zgłoszenie roszczenia.

Około 20 milionów gospodarstw domowych w grupach podatku lokalnego od A do D – w tym 95% wynajmowanych nieruchomości – ma skorzystać z 3 miliardów funtów ulgi w podatku komunalnym, której nie trzeba spłacać. Jest to część obszernego pakietu środków rządowych mających na celu pomoc rodzinom z rosnącymi kosztami energii.


Dodatkowe 144 miliony funtów zostaną również przekazane radom miejskim, aby zapewnić uznaniowe wsparcie rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji, które mogą nie kwalifikować się do ulgi podatkowej w wysokości 150 funtów. Obejmuje to osoby o niskich dochodach mieszkający w domach z band’em council tax od E do H.

Jak sprawdzić Council Tax Band swojego domu lub mieszkania?

Council Tax Band możesz sprawdzić używając rządowej strony internetowej https://www.gov.uk/council-tax-bands

Wystarczy że naciśniesz przycisk “Start now”, wpiszesz swój kod pocztowy (post code) i naciśniesz “Search”. Na stronie pojawi się lista posiadłości, które obejmuje ten kod pocztowy a obok nich litera która wskazuje jaki Councilu Tax band jest jej przypisany.

Dodaj komentarz