Policja West Midlands przekazuje stare laptopy uczniom

Komisarz ds. Policji i Przestępczości w West Midlands (PCC) zatwierdził posunięcie, które spowoduje, że około 700 wycofanych z eksploatacji urządzeń zostanie zaoferowanych szkołom w najbardziej zaniedbanych obszarach regionu.

PCC David Jamieson powiedział: „Wiem aż za dobrze, będąc dyrektorem w śródmiejskich szkołach, z jakimi trudnościami mogą się zmierzyć młodzi ludzie.

„Pandemia przedstawiła nowy poziom wyzwań dla uczniów i nauczycieli, a dla tych, którzy nie mają dostępu do technologii, mogło to mieć poważny wpływ na ich naukę”.

Pierwszą szkołą, która otrzymała laptopy, jest Holly Lodge High school w Smethwick. Dyrektor Paul Shone powiedział: „Te laptopy naprawdę zmieniają życie naszych uczniów.

„Dla niektórych dzieci praca w domu jest większym wyzwaniem niż dla innych, ponieważ po prostu nie mają dostępu do technologii potrzebnej do pracy zdalnej”.

Wszystkie dane zostaną usunięte z laptopów przed przekazaniem. W nadchodzących miesiącach zostaną wprowadzone do szkół, aby umożliwić uczniom nadrobienie zaległości w okresie letnim.

Dodaj komentarz