100 milionów funtów dla Wolverhampton, Rowley Regis, West Bromwich i Smethwick

Konserwatywni posłowie i liderzy rad w całym West Midlands z zadowoleniem przyjęli szereg środków ogłoszonych w budżecie kanclerza po tym, jak Rishi Sunak potwierdził, że furlough zostanie przedłużone do września, wraz z programami pomocy przedsiębiorstwom w Covid-19.

Potwierdzono również, że 59 milionów funtów zostanie zarezerwowanych na pięć nowych stacji kolejowych w regionie – Darlaston, Willenhall, Kings Heath, Moseley i Hazelwell / Stirchley.

Kolejne 50 milionów funtów zostanie wydane na usprawnienia transportu wokół stacji HS2 Birmingham – co będzie „wspierać regenerację” w Arden Cross w Solihull.

Burmistrz West Midlands Andy Street powiedział: „Szczególnie cieszę się, że nasze prośby o West Midlands zostały wysłuchane tak dobrze, ze znacznymi pieniędzmi na ponowne otwarcie starych stacji kolejowych i linii, ożywienie centrów miast oraz maksymalne wykorzystanie HS2.

„Pandemia naprawdę zaszkodziła gospodarce West Midlands, ale dzięki ogłoszonym dzisiaj środkom, a także naszym lokalnym planom, jestem przekonany, że będziemy w stanie szybko wrócić do pracy i zacząć przywracać ludzi do pracy”.

Konserwatywni politycy w całym Black Country szybko pochwalili swoich kolegów z gabinetu za wysyłanie pieniędzy na cel, chociaż nie wszystkie obszary otrzymały wszystkie pieniądze, o które ubiegali się z Funduszu Miejskiego.

Rada Wolverhampton, która jest kierowana przez Partię Pracy, złożyła wniosek o dofinansowanie w wysokości około 49 milionów funtów po podwyższeniu górnego limitu na miasto z 25 milionów funtów do 50 milionów funtów.

Jednak przydzielono jej tylko połowę kwoty, o którą się ubiegała.

Nicola Richards, poseł West Bromwich East, z zadowoleniem przyjęła wiadomość, że West Bromwich otrzyma 25 milionów funtów z Towns Fund, a pieniądze zostaną przeznaczone na nowe programy spacerowe i rowerowe.

Zobaczymy również centrum inżynieryjne Sandwell College, zlokalizowane przy Phoenix Street w mieście, częściowo przebudowane i odnowione w celu utworzenia Centrum Inżynierii Lądowej i Mechanicznej.

Pani Richards powiedziała: „Ten rodzaj inwestycji w ramach Towns Fund jest tak ważny dla nas w West Bromwich, ponieważ w końcu daje społecznościom takim jak moja znaczny kapitał na inwestowanie w rzeczy, które mają największe znaczenie dla miejscowej ludności. Obszary takie jak West Bromwich po prostu nie są przyzwyczajone do otrzymywania, ponieważ wcześniej nie mieliśmy nikogo, kto walczyłby o nasz ‘narożnik’.

Dodaj komentarz