Wybuch choroby legionistów w West Bromwich

Gmina stała się obszarem interwencji krajowej dla Covid, gdzie od piątku pojawiło się 100 nowych przypadków, a wskaźnik zakażeń jest obecnie „trzy lub cztery razy wyższy” niż kilka tygodni temu.

Public Health England (PHE) Midlands, Health and Safety Executive i Sandwell Council wspólnie badają trzy potwierdzone laboratoryjnie przypadki Legionnaire’a i sześć podejrzanych przypadków w West Bromwich.

Nie znaleziono bezpośredniego związku między przypadkami, chociaż uważa się, że pochodzą one z „wspólnego źródła”.

Osiem przypadków zgłoszono do PHE w ostatnim tygodniu, a pojedynczy przypadek zgłoszony w lipcu został następnie powiązany z wybuchem epidemii. Sześciu pacjentów jest leczonych w szpitalu.

Dr Adrian Philips, konsultant ds. Kontroli chorób zakaźnych w PHE Midlands Health Protection Team, powiedział: „Chociaż obecnie nie mamy bezpośredniego związku między tymi przypadkami, dowody, które mamy, wskazują na możliwość, że istnieje wspólne źródło.

Źródło

„Zbieramy szczegółowe historie ruchów poszczególnych osób, aby sprawdzić, czy istnieją podobne wzorce, które pomogłyby zidentyfikować wspólne lokalne źródło infekcji.

Choroba „legionistów” jest rzadką, ale potencjalnie zagrażającą życiu chorobą. Jest wywoływana przez bakterię powszechnie występującą w systemach wodnych i nie może być przenoszona z człowieka na człowieka.

„W ramach środków ostrożności współpracujemy z Dyrekcją ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa oraz Radą Sandwell w celu zidentyfikowania i kontrolowania wszelkich możliwych źródeł choroby”.

Rzecznik Rady Sandwell powiedział: „Rada ściśle współpracuje z PHE i Health and Safety Executive, aby znaleźć źródło tej epidemii i będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć dochodzenie”.

Wczesne objawy choroby legionistów obejmują chorobę grypopodobną z bólami mięśni, zmęczeniem, bólami głowy, suchym kaszlem i gorączką, które mogą następnie prowadzić do zapalenia płuc.

Dotychczasowe działania obejmują identyfikację, pobieranie próbek i doradztwo w zakresie dezynfekcji potencjalnych źródeł bakterii, takich jak wieże chłodnicze na obszarach wokół West Bromwich, które każdy z przypadków odwiedził. Personel medyczny, w tym lekarze pierwszego kontaktu, zostali ostrzeżeni, aby zwracać uwagę na inne osoby z podobnymi objawami.

Ludziom zaleca się, aby w przypadku złego samopoczucia z jakimikolwiek niewyjaśnionymi objawami choroby legionistów skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, zadzwonić do NHS 111 lub odwiedzić witrynę www.nhs.uk

Dodaj komentarz