Policja karze organizatorów imprezy urodzinowej na 60 osób mandatem na £10tys

Wet Midlands Police dało kolejną grzywnę w wysokości 10 000 funtów organizatorowi wielkiej urodzinowej imprezy w Wolverhampton za złamanie zasad koronawirusa.

Dziesiątki gości wylewało się z sali konferencyjnej na Dale Street w Bilston, ignorując zasady dotyczące spotkań i dystansowania się.

Wewnątrz znaleźli duże łuki balonów i systemy dźwiękowe. Znaleźli czytnik kart i gotówkę wraz z alkoholem, mimo że lokal nie ma licencji na sprzedaż napojów.

Policjanci uważają, że ponad 60 osób było na imprezie 30 października, a organizator został ukarany mandatem.

Supt Simon Inglis z policji w Wolverhampton powiedział: „Z żalem musieliśmy wystawić kolejną grzywnę w wysokości 10 000 funtów, ale było to rażące naruszenie prawa koronawirusa.

„Ale myślę, że w krytycznym dla zdrowia miasta okresie, zdecydowana większość społeczności zgodziłaby się, że było to konieczne przy tej okazji.

„Musimy naprawdę jasno powiedzieć tym ludziom, którzy myślą o zorganizowaniu takiego wydarzenia lub uczestnictwie w nim, że podejmiemy działania w celu ochrony społeczności.

„Oprócz wystawiania mandatów tym, którzy organizują takie wydarzenia, osoby, które biorą w nich udział, również narażone są na indywidualne kary i nie będziemy się zastanawiać nad ich wystawieniem w razie potrzeby.

„Ogólnie naszym celem jest pomaganie społeczności i bycie tam, kiedy nas potrzebują, a nie nakładanie kar za naruszenie przepisów.

„Jednak będziemy nadal wspierać naszych kluczowych interesariuszy w dziedzinie zdrowia publicznego, a także społeczność i nakładać grzywny, gdy będzie to wymagane, aby zapewnić przestrzeganie zasad i bezpieczeństwo społeczności”

Radny Jasbir Jaspal, członek gabinetu rady miasta Wolverhampton ds. Zdrowia publicznego i dobrego samopoczucia, powiedział: „Wszyscy mamy do odegrania kluczową rolę w walce z Covid-19, a ogromna większość mieszkańców pracowała niezwykle ciężko w ciągu ostatnich kilku miesięcy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

„Zorganizowanie i udział w takiej imprezie jest sprzeczne z prawie wszystkimi obowiązującymi przepisami Covid-19 i jestem pewien, że przestrzegający prawa mieszkańcy będą tak samo zniesmaczeni, jak ja, działaniami innych, którzy poprzez swoją bezmyślność stawiają ludziom życie ryzyko.”

Dodaj komentarz