Pierwsza w Birmingham „zielona alejka handlowa” – z trawiastym chodnikiem, liśćmi i motylami

„The Green Aisle” otwiera się dziś w pięciu sklepach Homebase – Haringey w Londynie, Edynburgu, Bridgend, Birmingham i Leeds.

Ekologiczni miłośnicy majsterkowania mogą teraz cieszyć się pierwszą w historii „zieloną alejką handlową” – wraz z trawiastym chodnikiem i baldachimem wypełnionym liśćmi i motylami.

Zielona aleja jest dosłownie ozdobiona wiecznie zielonymi pnączami i roślinnością, aby pomóc świadomym ekologicznie kupującym znaleźć sekcję sklepu z narzędziami, która uczyni ich dom bardziej ekologicznym.

„The Green Aisle” otwiera się dziś w pięciu sklepach Homebase – Haringey w Londynie, Edynburgu, Bridgend, Selly Oak Birmingham i Leeds – a kolejne sklepy podążają za nimi.

We współpracy z Smart Energy GB, prezentuje energooszczędne i przyjazne dla środowiska produkty do modernizacji domu oraz informacje o tym, jak zainstalować inteligentny licznik – wszystko w jednym miejscu.

Projekt „The Green Aisle” powstał po tym, jak badania wykazały, że 74 procent Brytyjczyków chce uczynić swój dom bardziej ekologicznym, ale połowa nie ma pojęcia, od czego zacząć.

Craig Phillips, ekspert w dziedzinie majsterkowania i jeden z pierwszych, którzy odwiedzili „Green Aisle” w Haringey, powiedział: „Przez lata pomogłem setkom ludzi ulepszyć ich domy, wprowadzając małe zmiany, które mają duży wpływ – to samo w zakresie efektywności energetycznej w domu.

„Trudno jest wiedzieć, od czego zacząć, jeśli chodzi o dokonywanie bardziej ekologicznych wyborów.

„Green Aisle ułatwia ludziom ten proces, identyfikując produkty bardziej przyjazne dla środowiska, a także rozumiejąc ich pozytywny wpływ.

„Niezależnie od tego, czy szukasz nowych diod LED, czy też przyjaznych dla środowiska farb, wszyscy możemy teraz porozmawiać z dostawcą energii o zainstalowaniu inteligentnego licznika.

„Każda instalacja jest krokiem w kierunku niższej emisji dwutlenku węgla w Wielkiej Brytanii i może pomóc w zarządzaniu zużyciem energii”.

Dane Energy Saving Trust pokazują, że gospodarstwo domowe może zaoszczędzić do 581 GBP na rachunkach za energię każdego roku, jeśli wdroży pełen zakres środków zwiększających efektywność.

„Obejmuje to zakup wydajnych urządzeń i stosowanie najlepszych praktyk oszczędzania energii, do czego można zachęcać inteligentnym licznikiem.

„Oprócz oszczędności finansowych, gospodarstwo domowe mogłoby również zaoszczędzić 2141 kg emisji CO2, co odpowiada przejechaniu 7500 mil lub energii wystarczającej do zasilenia świateł w 27 domach w Wielkiej Brytanii przez rok”.

Badanie przeprowadzone na 4000 dorosłych w Wielkiej Brytanii, zlecone przez Smart Energy GB, wykazało również, że 71 procent chciałoby ulepszyć ekologiczne domy, aby zaoszczędzić pieniądze, podczas gdy siedmiu na 10 (71 procent) chce pomóc środowisku.

A czterech na dziesięciu ankietowanych za pośrednictwem OnePoll chętnie używa farb przyjaznych dla środowiska podczas remontu.

Inni chcą zainstalować energooszczędne urządzenia domowe (38 procent), technologię inteligentnego domu (34 procent), oszczędzającą wodę głowicę prysznicową (31 procent) lub inteligentny licznik (29 procent).

„Zielona aleja” została wprowadzona zbiegając się z uruchomieniem rządowego programu „Dotacje na zielone domy”, obejmującego szereg elementów wybranych na podstawie ich referencji efektywności energetycznej.

Produkty obejmują sprzęt AGD i elektryczność, izolację i inteligentne urządzenia.

Green Aisle jest również dostępna online pod adresem www.homebase.co.uk/the-green-aisle.

Tylko czy trawnik, kwiaty i motylki “Zielonej alejki” nie są zrobione z plastiku?

Dodaj komentarz