TV Licence: odmowa zapłaty nie będzie przestępstwem w świetle nowych przepisów

Widzowie w Wielkiej Brytanii, którzy odmówią płacenia abonamentu telewizyjnego, nie będą już podlegać sankcjom karnym – w ramach planów rządowych zmian w BBC.

Ile kosztuje abonament telewizyjny?

Licencja kosztuje obecnie 157,50 funtów rocznie, ale ci, którzy jej nie kupią, będą zamiast tego karani grzywną egzekwowaną w sądach cywilnych i komornikach. Brak zapłaty wpłynie również na zdolności kredytowe.

Kto zgłosił, że mogą nastąpić zmiany?

Według The Times, źródło rządowe podobno poinformowało gazetę, że dekryminalizacja opłaty licencyjnej była „zakończoną transakcją”, ale wciąż toczyła się debata na temat tego, jak ją zastąpić.

Ile osób trafiło do więzienia za brak jednego w 2018 roku?

W 2018 r. tylko pięć osób poszło do więzienia na ogółem 129 446 osób w Anglii, które zostały oskarżone o brak abonamentu telewizyjnego.

Obecna średnia kara za brak licencji wynosi 176 funtów.

Kiedy potrzebuję abonamentu telewizyjnego?

W Wielkiej Brytanii potrzebujesz licencji telewizyjnej, jeśli oglądasz lub nagrywasz programy telewizyjne na żywo w trakcie ich nadawania lub oglądasz lub pobierasz programy BBC na iPlayer.

Obecnie oglądanie telewizji na żywo lub korzystanie z BBC iPlayer, jeśli nie masz ważnej licencji telewizyjnej, jest przestępstwem.

Co się stanie, jeśli nie masz ważnej abonamentu telewizyjnego?

Jeśli nie masz ważnego abonamentu telewizyjnego TV Licence, otrzymasz list z prośbą o skontaktowanie się i rozpoczęcie płatności.

Jeśli nadal nie będziesz płacić, funkcjonariusz śledczy może odwiedzić Twój dom, aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz pozwolenia.

Jeśli funkcjonariusz stwierdzi, że potrzebne jest pozwolenie, postara się uzyskać na to dowód.

Brak zapłaty na tym etapie może skutkować wszczęciem postępowania sądowego na podstawie dowodów zebranych przez oficera śledczego.

Sąd może nałożyć grzywnę w wysokości do funtów, która pojawi się, jeśli Twój rejestr karny zostanie sprawdzony.

Więcej o TV Licence po polsku

Dodaj komentarz