Ukryta rzeka „wróci” do centrum Birmingham po raz pierwszy od stu lat

Po raz pierwszy od ponad stu lat mieszkańcy Birmingham będą mogli zobaczyć rzekę Rea przepływającą przez centrum miasta w ramach ogromnych planów przebudowy, które mogą spowodować przekształcenie całego obszaru.

Opublikowane jako kolejny etap w „Planie Wielkiego Miasta”, propozycje dotyczące dzielnicy miejskiej Rea Valley mają obejmować 5000 nowych domów i zielonych korytarzy, przez które przepływa rzeka.

Rzeka została w większości zapomniana przez Brummies w ciągu ostatnich 100 lat, biegnąc za budynkami przemysłowymi, murami i opuszczonymi terenami.

Jednak nowe plany przewidywałyby przekształcenie obszaru obok China Town i prowadzącego do Digbeth, z pięcioma odrębnymi „dzielnicami” tworzącymi „spójną i integralną część centrum miasta”.

„Po raz pierwszy od ponad stu lat mieszkańcy i turyści będą mogli zobaczyć i doświadczyć rzeki przepływającej przez centrum ich miasta” – głoszą plany tego obszaru.

„Korytarz bogaty w bioróżnorodność, zielone i niebieskie środowisko zapewni zrównoważony drenaż miast i będzie odporny na zmiany klimatyczne.

„Będzie to ruchliwe i atrakcyjne miejsce, z szeregiem aktywnych zastosowań, takich jak kawiarnie, sklepy i bary z mieszkaniami powyżej.

Dodaj komentarz