Otwarto centrum pilnego leczenia w Sandwell Hospital

Placówka w Sandwell Hospital w West Bromwich zastępuje przychodnię przy Parsonage Street, zaledwie kilka metrów dalej.

Oferuje pilną opiekę prowadzoną przez lekarza rodzinnego, ale nie w nagłych wypadkach, w przypadku dolegliwości, takich jak podejrzenie złamań kości, bólu brzucha i drobnych chorób.

Pacjenci ze wszystkich rejonów mogą uczestniczyć w programie, jednak jeśli nie są zarejestrowani u lekarza rodzinnego, zostaną poproszeni o zapisanie się.

Pacjenci uczęszczający do nowego ośrodka będą kierowani na oddział ratunkowy w Sandwell Hospital.

Lekarz rodzinny nowego ośrodka, dr Nicki Gill, powiedział: „Jest to bardzo potrzebna placówka w okolicy i oznacza, że osoby wymagające pilnej opieki w tym samym dniu mogą zgłosić się do lekarza rodzinnego.

„Jak wiemy, leczenie niektórych schorzeń, schorzeń lub urazów nie zawsze wymaga opieki szpitalnej lub przyjęcia do szpitala, a to centrum daje pacjentom taką możliwość.

„Oferując społeczności opiekę prowadzoną przez lekarza pierwszego kontaktu, zmniejszamy również presję na nasze oddziały ratunkowe”.

Centrum będzie otwarte dla pilnej opieki siedem dni w tygodniu, od 9:00 do 21:00. Na wizytę można się umówić dzwoniąc do NHS 111. Możecie również pojawić się bez umówionego spotkania.

Dodaj komentarz