Otrzymujący Universal Credit mogą dostać 812 funtów na pomoc w znalezieniu pracy

Wnioskodawcy ubiegający się o UNIVERSAL CREDIT mogą otrzymać dodatkowe wsparcie finansowe na niektóre elementy stylu życia, takie jak koszty awaryjne i rachunki za mieszkanie. Ponadto można zapewnić wsparcie tym, którzy chcą wrócić do pracy, co będzie w tej chwili ważne dla wielu, ponieważ ilość zwolnień osiągnęła ostatnio rekordowy poziom.

Oprócz regularnych comiesięcznych płatności wnioskodawcy mogą otrzymać „zaliczkę budżetową”.

Są to dodatkowe płatności, które pojawiają się w formie pożyczki i mogą pomóc w nagłych kosztach, takich jak wymiana zepsutej kuchenki, pokrycie kosztów pogrzebu lub znalezienie pracy.

Po wypłacie tych zaliczek będą one stopniowo spłacane poprzez regularne płatności Universal Credit, które będą niższe, dopóki dług nie zostanie całkowicie spłacony.

Ubieganie się o zaliczkę należy dokładnie rozważyć, ponieważ dług będzie musiał zostać spłacony, nawet jeśli dana osoba przestanie otrzymywać Universal Credit.

Najmniejsza kwota, jaką można pożyczyć, to 100 funtów.

Jednak kwota ta może wzrosnąć do 348 GBP w przypadku osób samotnych, 464 GBP w przypadku par lub 812 GBP w przypadku osób z dziećmi.

Kwota wypłaty zależy od tego, czy wnioskodawca ma oszczędności przekraczające 1000 GBP.

Aby ubiegać się o zaliczkę budżetową, wnioskodawcy będą musieli skontaktować się z lokalnym trenerem pracy Jobcentre Plus w celu uzyskania pomocy.

Aby kwalifikować się do zaliczki budżetowej, należy spełnić wszystkie poniższe warunki:

  • Wnioskodawca otrzymuje Universal Credit, Employment and Support Allowance, Income Support, Jobseeker’s Allowance lub State Pension Credit przez sześć miesięcy lub dłużej, chyba że potrzebuje pieniędzy, aby rozpocząć nową pracę lub pozostać w pracy
  • Zarobił mniej niż 2600 funtów (3600 funtów łącznie dla par) w ciągu ostatnich sześciu miesięcy
  • Spłacił wszelkie wcześniejsze pożyczki zaliczkowe

Istnieje wiele biur pomocy Polakom. Skontaktuj się z nimi, a oni na pewno chętnie Ci pomogą.

Dane kontaktowe możesz napisać tutaj.

Dodaj komentarz