Sklepy potwierdzają zasady kupowania mniej istotnych przedmiotów podczas 3go lockdownu

Podczas ostatniego lockdownu wiele sklepów odgradzało całe alejki z mniej istotnymi (non-essential) towarami.

Niektóre sklepy Tesco ostatnim razem zablokowały swoje pierwsze piętra, ku wielkiemu zdziwieniu klientów, zgodnie z wytycznymi, które mówiły, że oddzielne piętra sprzedające artykuły nieżywnościowe powinny zostać zamknięte. Nie dotyczyło to sklepów jednopoziomowych.

Jednak tym razem nie ma na to planów.

Kupujący w supermarketach nadal mogą kupować przedmioty, takie jak odzież i inne „nieistotne” rzeczy po rozpoczęciu obostrzeń.

Supermarkety będą nadal sprzedawać mniej istotne towary, w przeciwieństwie do ostatniej pełnej blokady w listopadzie, kiedy to niektóre sklepy zamknęły całe poziomy.

Tesco twierdzi, że postępuje zgodnie z aktualnymi wytycznymi, które stanowią, że w Anglii nieistotne artykuły mogą być nadal sprzedawane w „mieszanym handlu detalicznym”, w którym sprzedawana jest żywność i inne niezbędne artykuły.

Ich działy towarów i odzieży pozostaną otwarte, a klienci będą mogli je odebrać podczas swoich najważniejszych wizyt.

Rzecznik klepie Asda powiedził również, że nie wprowadził żadnych zmian w swoich sklepach w zakresie sprzedaży mniej istotnych artykułów.

Jej supermarkety będą nadal sprzedawać artykuły nieżywnościowe i odzież, jednak ograniczenia spowodowały, że samodzielne sklepy Asda Living i George zostały tymczasowo zamknięte.

Morrisons potwierdził również, że działy odzieży i artykułów gospodarstwa domowego pozostaną otwarte w większości sklepów.

Dodaj komentarz