Obietnica „końca Universal Credit”, po wynikach raportu o tysiącach dzieci żyjących w kontenerach transportowych

Jeremy Corbyn mówi, że Partia Pracy podjęłaby radykalne działania po tym, jak raport pokazuje „straszną rzeczywistość” bezdomności i ubóstwa wśród dzieci.

Partia Pracy zobowiązała się położyć kres Universal Credit, ponieważ nowy raport ujawnił, że całe pokolenie dzieci pogrąża się w biedzie i bezdomności.

Anne Longfield, komisarz ds. Dzieci w Anglii, opublikowała nowe badania podkreślające „straszną rzeczywistość”, w której tysiące dzieci żyją w przerobionych kontenerach i biurowcach, a inne w pensjonatach, często w ciasnych warunkach i mile od ich szkół.

W odpowiedzi Partia Pracy zobowiązała się położyć kres Universal Credit i wprowadzić bezpłatną opiekę nad dziećmi w celu rozwiązania tego problemu.
Choć oficjalne statystyki pokazują, że 124 000 dzieci w Anglii mieszka w tymczasowych mieszkaniach, nie obejmuje to ukrytych bezdomnych, którzy śpią na kanapie, czasami u przyjaciół i krewnych.

Nowa analiza przeprowadzona dla komisarza ds. Dzieci w Anglii szacuje, że w latach 2016/17 w rodzinach korzystających z sofy było 92 000 dzieci.

Pani Langfield powiedziała: „Coś poszło nie tak z naszym systemem mieszkaniowym, gdy dzieci dorastają w pensjonatach, kontenerach wysyłkowych i starych biurowcach.

„Dzieci mówiły nam o destrukcyjnym, a czasem przerażającym wpływie, jaki może to mieć na ich życie. To skandal, że kraj tak zamożny jak nasz pozostawia dziesiątki tysięcy rodzin w tymczasowych mieszkaniach na długi czas lub na kanapie.

„Istotne jest, aby rząd prawidłowo inwestował w duży program budowy domów i aby postawił sobie formalny cel zmniejszenia liczby dzieci przebywających w tymczasowych mieszkaniach”.

Wykorzystanie kontenerów wysyłkowych jako tymczasowego zakwaterowania było ostatnim postępem w radzeniu sobie z bezdomnością – ale zwykle są one małe i mają tylko jedną lub dwie sypialnie, więc przeludnienie może być problemem.

W odpowiedzi na te nowe ustalenia Jeremy Corbyn ostrzegł, że rząd „zawodzi całe pokolenie dzieci”, które padają ofiarą rosnącej bezdomności i ubóstwa.

Uwagi przywódcy Partii Pracy pojawiły się podczas wizyty w dziecięcym klubie lunchowym w Walii, gdzie powiedział, że Partia Pracy „podejmie radykalne działania” w celu poprawy sytuacji.

Według pana Corbyna, powstrzymanie wprowadzania Universal Credit i wprowadzenie 30 godzin bezpłatnej opieki nad dziećmi dla wszystkich dzieci w wieku od dwóch do czterech lat pomoże osobom w ubóstwie.

Dodaj komentarz