Możesz być uprawniony do £25 tygodniowo od rządu, gdy robi się zimno

Wszystko, co musisz wiedzieć o płatnościach z tytułu zimnej pogody, które należą się jeśli otrzymujesz benefity.


Mieszkający w Wielkiej Brytanii mogą być uprawnieni do 25 funtów tygodniowo od rządu, gdy tej zimy zrobi się chłodniej. Jeśli otrzymujesz określone świadczenia, ubiegasz się o universal credit lub masz wsparcie dla odsetek od kredytu hipotecznego, powinieneś kwalifikować się do otrzymania płatności Cold Weather Payment.

Co to jest Cold Weather Payment?


Cold Weather Payment to finansowany przez rząd program, który został stworzony, aby pomóc najbardziej narażonym na koszty ogrzewania w przypadku spadku temperatury poniżej zera stopni Celsjusza. Osoby uprawnione do otrzymania pieniędzy otrzymają zapłatę, jeśli średnia temperatura na ich obszarze zostanie zarejestrowana jako lub przewiduje się, że będzie wynosić zero stopni Celsjusza lub mniej przez 7 kolejnych dni. Dostaniesz 25 GBP za każdy 7-dniowy okres bardzo zimnej pogody między 1 listopada 2019 r. A 31 marca 2020 r. Będziesz mógł sprawdzić, czy twój obszar kwalifikuje się do płatności od 1 listopada.

Czy kwalifikuję się do otrzymania płatności w zimne dni?


Będziesz mógł ubiegać się o wypłatę w przypadku zimnej pogody, jeśli otrzymujesz jednen z następujących dofinansowań:

  • Pension Credit
  • Income Support
  • income-based Jobseeker’s Allowance
  • income-related Employment and Support Allowance
  • Universal Credit
  • Support for Mortgage Interest

Czy Cold Weather Payment różni się od Winter Fuel Payments?


Krótko mówiąc, tak.
Zimowe dopłaty do paliwa są dostępne dla osób urodzonych w dniu 5 kwietnia 1954 r. lub wcześniej i nie są zależne od pogody spadającej poniżej zera stopni Celsjusza. Osoby uprawnione do Winter Fuel Payments mogą otrzymać od 100 do 300 GBP, aby opłacić rachunki za ogrzewanie. Zimowe dopłaty paliwowe są zazwyczaj przekazywane automatycznie osobom uprawnionym.

Termin składania wniosków o płatności w okresie zimowym 2019 r. Do 2020 r. Upływa 31 marca 2020 r.

Link do oficjalnej strony rządowej znajdziesz tutaj

Dodaj komentarz