Nowy rok szkolny – nowe zasady

Nowy semestr szkolny startuje – w Szkocji szkoły zostały już ponownie otwarte. Niektórzy uczniowie w Irlandii Północnej wracają do szkoły w poniedziałek, natomiast w Anglii i Walii semestr zaczyna się we wrześniu.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson wraz z rozpoczęciem jesiennego semestru w Irlandii Północnej powiedział, że ryzyko zarażenia koronawirusem w szkołach w Wielkiej Brytanii jest „bardzo małe”. Stwierdził także, że dalsza nieobecność w szkole jest bardziej szkodliwa dla rozwoju dziecka i jego zdrowia. Według niego niezwykle ważne jest, aby uczniowie wrócili do klas, by uczyć się i przebywać ze swoimi przyjaciółmi.

Nowe zasady

Uczniowie i nauczyciele od nowego semestru szkolnego będą musieli dostosować się do nowych zasad, którymi są m.in.: stosowanie środków do dezynfekcji rąk, które będą dostępne na stanowiskach w całej szkole, trzymanie dystansu społecznego od innych uczniów w salach lekcyjnych, czy otrzymywanie prac domowych wyłącznie w formie cyfrowej.

Obecnie dzieci nie są zobowiązane do noszenia masek ani w szkołach podstawowych, ani średnich jednak Nicola Sturgeon powiedziała, że ta zasada może się zmienić dla uczniów szkół średnich w najbliższej przyszłości.

Pojawiają się także informacje, że coraz więcej szkół radzi uczniom i personelowi, aby nosili nakrycia twarzy, aby pomóc w walce z koronawirusem.

Jeśli pojawi się wirus?

Według wytycznych jeśli w szkole pojawi się uczeń, który uzyska pozytywny wynik Covid-19, szkoła powinna zasięgnąć porady lokalnych zespołów Zdrowia Publicznego, ponieważ izolacja klasowa nie zawsze musi być konieczna i będzie zależeć od lokalnych warunków szkoły.

Stwierdzono jednak, że potrzeba więcej personelu, dodatkowej przestrzeni do nauczania i większej jasności co do tego, co zrobić jeśli nastąpi nagły wzrost liczby przypadków, aby szkoły mogły zostać ponownie otwarte.

Dodaj komentarz