Gdzie się udać i jak przetrwać upały?

Prognozy pogody tygodnia są dla większości co najmniej zadowalające.

Kiedy temperatura osiągnie ponad 30°C, czy jest lepszy sposób na upalne dni niż spędzanie czasu na plaży?

Nie, nie musisz wyjeżdżać za granicę, żeby się opalać na piaszczystym brzegu – właściwie nie musisz nawet opuszczać kraju.

Istnieje wiele wspaniałych plaż w naszej okolicy, które nie są nawet tak daleko i są tak samo dobre, jak to, co dostaniesz za granicę.

Wszystko, co musisz zrobić, to zabrać torbę z klapkami, wiadro i łopatkę w bagażnik samochodu, i możesz pływać w słonych wodach w mniej niż godzinę od Chester.

Oto nasze najlepsze typy:

Plaża Crosby

Plaża Crosby stała się atrakcją turystyczną, odkąd wprowadzono instalację Another Place Antony’ego Gormleya, a żelazne posągi mężczyzn stojące dumnie naprzeciwko morza wzdłuż plaży zdecydowanie nadają się do ciekawych zdjęć.

Podobnie jak żelazni ludzie, plaża Crosby znana jest ze swojego piękna. W 2011 r. Otrzymała nagrodę „Keep Coast Tidy” Quality Coast Award, a w pogodny dzień ścieżka przybrzeżna zapewnia relaksujący spacer z widokiem na Wirral i północną Walię.

Plaża Formby

Plaża Formby jest jedną z naszych bardziej odległych lokalizacji, ale zdecydowanie warta jest dodatkowych kilku mil. Jej złote piaski zdają się ciągnąć milami, a wysokie wydmy tworzą dramatyczny krajobraz idealny do zdjęć.

Idealna dla rodzin, ta plaża ma duży parking, miejsca na piknik i oznakowane ścieżki do plaży, wydm i lasów. Wysokie wydmy oferują wspaniałe widoki na Morze Irlandzkie, a w pogodne dni po deszczu można zobaczyć nawet góry Cumbrii.

Ciesz się malowniczym spacerem na plażę, korzystając z lasów sosnowych Formby National Trust, które są domem dla czerwonych wiewiórek.

Jeśli masz ochotę odkrywać więcej na uboczu, spacer na południe przez Ravenmeols Sandhills nagrodzi Cię szerokimi połaciami wydm, jeszcze większą ilością plaż, przyjemnymi lasami i reliktami minionych wydarzeń.

Plaża West Kirby

West Kirby może nie jest największą plażą na świecie o długości zaledwie 300 m, ale nie jest mniej popularna niż sąsiednie plaże.

W słoneczny dzień jest ona pełna miłośników słońca, windsurferów i ludzi, którzy pokonują dwie mile na wyspie Hilbre.

Plaża leży między kilometrami wydm piaskowych a 2 kilometrami rozległych piaszczystych pól odkrytych przy niskiej wodzie w kierunku Hoylake i popularnego jeziora morskiego, które jest jednym z najlepszych obiektów tego typu na północnym zachodzie i niedawno otwartym po remoncie.

Obok plaży jest Marine Lake; 52-hektarowe, głębokie na pięć stóp jezioro ze słoną wodą, otoczone ścieżką i domem dla szkoły żeglarskiej Wirral.

Bezpłatny parking wzdłuż promenady wzdłuż jeziora morskiego oraz parking płatny bliżej plaży Dee Lane.

A West Kirby ma również wiele barów, kawiarni, sklepów z kanapkami i dużego supermarketu.

Plaża Talacre

Talacre w pobliżu Prestatyn w północnej Walii znajduje się obok wielu słynnych na całym świecie złotych wydm, pięknej plaży, rezerwatu przyrody RSPB i charakterystycznej latarni morskiej. Z milami złotego piasku Talacre ma mnóstwo miejsca dla wszystkich.

870 milowa ścieżka Coastal Path w Walii przebiega przez Talacre i została uznana przez Lonely Planet w przewodniku najlepszych miejsc podróży w 2012 roku.

Sam Talacre jest idealnie położony, aby odkrywać bogactwo niezwykłych zamków, plaż i pól golfowych.

Szeroki, piaszczysty i smagany wiatrem, to świetny wybór, aby spędzić letni dzień na plaży.

A Ty gdzie się wybierzesz w przyszłym tygodniu?

Podziel się opinią i zdjęciami na naszym Facebookuhttp://Facebook.com/pl-wrexham!

Dodaj komentarz