Uwaga na fałszywych pracowników wodociągów

Policja zwraca się z pilnym apelem do starszych mieszkańców Wrexham o zachowanie szczególnej czujności po serii kradzieży dokonanych w tym tygodniu przez osoby podszywające się pod pracowników wodociągów.

W ostatnich dniach złodzieje, udając przedstawicieli dostawcy wody, ukradli gotówkę z dwóch domów. Policja podała do publicznej wiadomości, że w jednym z tych incydentów udział brał mężczyzna mówiący z irlandzkim akcentem noszący odblaskową kurtkę. Zaoferował on mieszkańcom jednego z domów przy Ceidiog Road przeczyszczenie odpływu ściekowego.

Podczas gdy starsza osoba mieszkająca w domu zaprowadziła go na tył posesji, do budynku weszło jeszcze dwóch mężczyzn ubranych na czarno. Zauważeni przez mieszkańca stwierdzili, że sprawdzą odpływ od góry. Po groźbie wezwania policji mężczyźni opuścili dom, lecz późniejsze oględziny piętra budynku wykazały ślady przeszukiwania oraz brak gotówki.

Podobny przypadek miał miejsce w Brynteg na Westminster Road. Kulturalny i uprzejmy mężczyzna około lat 40 przekonał starszą osobę, by go wpuściła do środka, deklarując, że przychodzi z wodociągów i ma za zadanie sprawdzić działanie kranów. Jednak po telefonie do przedsiębiorstwa wodnego mieszkaniec dowiedział się, że nikogo nie wysłali pod ten adres. Podejrzany mężczyzna opuścił wówczas posesję. [[inline-banner]]

Przedstawiciel policji Mark Hughes powiedział, że pomimo braku użycia przemocy mieszkańcy są mocno przestraszeni i zaniepokojeni. Złodzieje obierają za cel osoby starsze i bezbronne, co jest szczególnie okrutne i budzące słuszne niezadowolenie społeczne. Apeluje on o niewpuszczanie do domu kogokolwiek, jeśli nie ma się całkowitej pewności co do prawdziwości ich tożsamości.

Policja przypomina, że przedstawiciele dostawców mediów noszą przy sobie identyfikatory zawierające numer telefonu umożliwiający ich identyfikację. Odblaskowa kurtka lub ubrania robocze to niewystarczający fakt, by zostać wpuszczonym.

W razie wątpliwości autentyczność identyfikatora pracowników Dee Valley Water można sprawdzić pod numerem telefonu 01978 833200.

Policja prosi również o zgłaszanie tego typu incydentów pod numer 101.

Dodaj komentarz