Kwietniowa podwyżka cen gazu – Octopus Energy daje zniżkę

Jak wszyscy wiemy ceny energii wzrosną od przyszłego miesiąca, kwietnia 2022. Wielu z Was szuka nowego dostawcy, a ceny zaniepokoiły nas wszystkich.

Dostaliśmy informację od firmy Octopus Energy, potwierdzające co oni robią by wspomóc swoich klientów.

“Firma Octopus powstała, aby obniżyć koszty energii i jesteśmy głęboko zasmuceni, że teraz nie mamy innego wyboru, jak to zrobić.

Wielka Brytania (a właściwie świat) jest nadmiernie uzależniona od gazu, a teraz kosztuje nas pięć razy więcej niż rok temu (jeśli zastanawiasz się, dlaczego energia elektryczna ze źródeł odnawialnych jest droższa, zobacz nasze wyjaśnienie na końcu).

Ale zawsze obiecywaliśmy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wchłonąć jak najwięcej obecnego kryzysu. I trzymamy się tego.

Dzisiaj wprowadzamy tymczasową pomoc Loyal Octopus, aby pomóc klientom takim jak Ty utrzymać rachunki na jak najniższym poziomie w tym trudnym czasie. Zniżka automatycznie zmniejsza opłaty za energię elektryczną o 48 GBP rocznie w porównaniu z naszą standardową taryfą (to 50 GBP poniżej limitu cenowego).

Jesteśmy jedyną dużą firmą energetyczną, która robi coś takiego. W ciągu najbliższych 6 miesięcy będzie nas to kosztować kolejne 50 milionów funtów.

Nigdy nie osiągnęliśmy zysku i nie zrobimy tego teraz, ale otrzymaliśmy duże inwestycje i jesteśmy bardziej wydajni niż inne firmy. Używamy tego, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc naszym obecnym klientom przetrwać kryzys.

Zamierzamy utrzymać to wsparcie przez cały okres obowiązywania obecnego limitu cenowego, ale jeśli będziemy musieli zmienić nasze wsparcie dla Loyal Octopus, zawsze poinformujemy Cię o tym z odpowiednim wyprzedzeniem.

W rezultacie: od 2 kwietnia, dzięki wsparciu Loyal Octopus, Twoje ceny będą o 50 GBP poniżej limitu.

Nasze zobowiązanie do posiadania lepszych długoterminowych cen niż jakakolwiek inna duża firma pozostaje niezmienione.

Jeśli korzystasz z Flexible Octopus – naszej standardowej taryfy zmiennej – której ceny w ciągu ostatnich 6 miesięcy były o 53 GBP niższe od limitu cen energii. Zawsze ciężko pracowaliśmy, aby nasze standardowe ceny były konkurencyjne i nadal będziemy to robić.

Pomimo tego, że ceny są niższe niż jakakolwiek inna duża firma, nadal otrzymujesz “Which?” Rekomendowaną obsługę klienta.

PS. Co się dzieje z rabatem na rachunki za energię w wysokości 200 funtów?

Spodziewamy się, że będzie to jednorazowy kredyt na Twoje konto w październiku, ale omawiamy szczegóły z rządem.

PPS. Dlaczego ceny energii odnawialnej rosną, gdy rosną ceny gazu?

Rynek energii w Wielkiej Brytanii działa w ten sposób, ponieważ sieć zawsze musi się równoważyć: potrzeby energetyczne Wielkiej Brytanii (lub „popyt”) muszą odpowiadać równej ilości „dostawy” energii.

Stałym zadaniem National Grid jest korzystanie z wielu różnych rodzajów energii: coraz bardziej ekologicznej energii wiatrowej, słonecznej i wodnej; ale także gaz, energia jądrowa, a nawet węgiel, aby utrzymać równowagę. Ponieważ wszyscy wytwórcy energii pełnią w ten sposób tę samą ważną funkcję, najwyższa cena ostatecznie ustala cenę na rynku hurtowym. Więc kiedy ceny gazu są wysokie, ceny energii elektrycznej ze wszystkich źródeł też.

To jest przestarzałe i naciskamy na zmiany, ale na razie tak po prostu wszystko działa.

Z poważaniem (i z żalem),
Greg, Stuart, James, Rebecca, Jon, Pete, Tara i Mario
Zespół Liderów Energii Octopus”

Jak mówią informacje powyżej, Octopus Energy jest jedną z niewielu firm, która inwestuje własne zyski, aby utrzymać nasze rachunki na jak najniższym poziomie.

Jeśli chciałbyś sprawdzić jaka taryfę i ceny może zaoferować Ci Octopus, użyj tego linka a gdy podpiszesz umowę, oboje dostaniemy po £50!

Dodaj komentarz