Dwóch oficerów rannych w centrum West Bromwich

West Midlands Police donosi, że trzy osoby zostały aresztowane po tym, jak dwóch policjantów zostało rannych w West Bromwich dziś rano (21 lipca).

Sekcja 60 dająca funkcjonariuszom dodatkowe uprawnienia do przeprowadzania dodatkowych kontroli zatrzymania została przyznana dzisiaj dla części centrum miasta West Bromwich.

Tuż przed 11.30 funkcjonariusze patrolowali centrum miasta na New Square, kiedy zauważyli dwie podejrzane osoby. Kiedy zbliżyli się do dwóch mężczyzn, stali się oni agresywni i zaatakowali oficerów.


Oficerowie mają rany cięte, które nie są uważane za poważne, i zostali zabrani do szpitala na badania.

Dwóch mężczyzn w wieku 41 i 37 lat oraz 31-letnia kobieta zostali aresztowani pod zarzutem usiłowania zabójstwa.

Naczelny nadinspektor Ian Green z policji w Sandwell powiedział: „Na szczęście obaj funkcjonariusze odnieśli niewielkie obrażenia, ale co zrozumiałe, są wstrząśnięci dzisiejszym incydentem […].

„Mieliśmy specjalne uprawnienia upoważnione do przeprowadzania dodatkowych patroli w centrum miasta West Bromwich w wyniku nasilenia przemocy w ostatnich dniach, ponieważ naszym priorytetem jest zapewnienie wam bezpieczeństwa.

„Nadal robimy wszystko, co w naszej mocy, aby uspokoić nasze społeczności i powstrzymać ludzi, którzy uważają, że noszenie broni lub jej używanie jest dopuszczalne. W okolicy pojawią się zwiększone patrole, a uprawnienia Sekcji 60 będą obowiązywać do godziny 22:00 dzisiejszego wieczoru. Szczegóły podamy później w mediach społecznościowych.

„Będziemy wspierać naszych kolegów podczas ich powrotu do zdrowia – oraz innych dotkniętych tym, co wydarzyło się dziś rano – oraz w toczącym się śledztwie”.

Policja prosi każdego, kto ma informacje, o skontaktowanie się z nimi za pośrednictwem czatu na ich stronie internetowej lub pod numerem 101.

Dodaj komentarz