Opublikowano najnowsze dane dotyczące przestępczości w West Midlands

Nowe statystyki pokazują, że w całym regionie West Midlands miały miejsce włamania, rabunki i przestępstwa z użyciem noży.

Redukcje zostały ujawnione w najnowszych danych Urzędu Statystyk Narodowych dotyczących przestępczości w Anglii i Walii od kwietnia 2020 r. do końca marca 2021 r.

Dane policji z West Midlands pokazują spadek liczby włamań o 25%, rabunków o 21%, przestępczości samochodowej o 21%, a przestępczości z nożami o 13%.

Zauważono jednak wzrost niektórych wykroczeń. Stalking i nękanie odnotowały gwałtowny wzrost liczby zgłoszeń w ciągu ostatniego roku o 47%.

Policja nadal przyjmuje wszystkie tego rodzaju doniesienia, a mimo pandemii, w ciągu ostatnich 12 miesięcy policja podjęła wiele dodatkowych środków, aby zachęcić do takich doniesień.

“Nadal inwestujemy w kluczowe inicjatywy, aby pomóc ofiarom prześladowania i nękania zgłaszać przestępstwa i pracujemy nad lepszym wyposażeniem funkcjonariuszy do radzenia sobie z tymi zgłoszeniami. Wiemy, że tego typu przestępstwa mogą wpływać na to, jak bezpiecznie czują się ludzie, i pracujemy nad poprawą wiedzy funkcjonariuszy, aby mogli zidentyfikować wczesną identyfikację szerszych wzorców tego typu zachowań.

Ochrona i wspieranie ludzi w naszych społecznościach zawsze będzie sednem tego, co robimy.”

Jedno na pięć przestępstw jest związanych z gospodarstwem domowym. Chociaż przestępczość z nienawiści również wzrosła o 29%, napędzana przestępstwami internetowymi, zwłaszcza na początku lockdown w kwietniu 2020 r.

Policji głównym celem jest ochrona osób podatnych na zagrożenia i łapanie sprawców przemocy w rodzinie. Odświeżono również szkolenie, aby zająć się bezpieczeństwem w domu dla dzieci, które są ofiarami wykorzystywania.

Obecnie prowadzone są również szkolenia mające na celu zidentyfikowanie spraw do skierowania lub eskalacji przypadków przemocy domowej.

Zastępca komendanta głównego Vanessa Jardine powiedziała: „Spadek liczby odnotowanych przestępstw związanych z nożem jest mile widziany, ale nadal stanowi to wyzwanie dla nas, gdy ostatnio mieliśmy tragiczną śmierć młodych ludzi z udziałem noży.

„Naszym największym rodzajem przestępstw jest prześladowanie i nękanie. Znaczący wzrost tego rodzaju przestępstw, często napędzanych przez media społecznościowe, spowodował wzrost liczby przestępstw z użyciem przemocy”.

DCC Jardine również skomentował wzrost przemocy domowej. „Wiemy, że obostrzenia były trudne dla związków i że ludzie cierpieli z powodu przemocy domowej zarówno w formie fizycznej, jak i psychicznej.

„Ale potrzebujemy, aby ludzie wiedzieli, że nie ma potrzeby cierpieć w samotności, a policja, wraz z wieloma organizacjami charytatywnymi i schronieniami w West Midlands, jest gotowa, chętna i zdolna do pomocy”.

Jeśli nie czujesz się komfortowo, kontaktując się z policją, istnieje wiele innych agencji, które mogą zaoferować wsparcie i porady. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę No Excuse For Abuse.

W ostatnich miesiącach nowy program opracował również Home Office. „Zapytaj o ANI” (“Ask for ANI” (Action Needed Immediately) umożliwia ofiarom przemocy domowej dostęp do natychmiastowej pomocy ze strony policji lub innych służb wsparcia, z bezpieczeństwa ich lokalnej apteki.

Wszystkich, którzy nie czują się bezpiecznie we własnym domu, zachęcamy do szukania pomocy.

Dodaj komentarz