Birmingham Clean Air Zone – jak zapłacić?

Każdy, kto planuje wjechać do centrum Birmingham, musi wiedzieć o nowej Strefie Czystego Powietrza.

Pojazdy niespełniające norm emisji podlegają codziennej opłacie za wjazd, wyjazd lub przejazd przez centralną część Birmingham, w obrębie A4540 Middleway Ring Road.

Motocykle i skutery nie będą musiały płacić, ale samochody, taksówki, furgonetki, ciężarówki, autokary i autobusy muszą płacić, jeśli nie są zgodne z obowiązującymi przepisami dotyczącymi emisji i nie kwalifikują się do tymczasowego zwolnienia.

Osoby dojeżdżające do pracy mogą uzyskać roczne zwolnienie, podczas gdy dostosowują się do programu, mieszkańcy mogą ubiegać się o zwolnienie na dwa lata.Dla tych, którzy nie mogą przesiąść się na transport publiczny i nadal muszą wjechać do miasta pojazdem niezgodnym z przepisami, niezwolnionym, ważne pytanie: Jak zapłacić?

Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Jaka jest opłata?

Samochody, taksówki i LGV (vany) 8 GBP dziennie
Autokary, autobusy i samochody ciężarowe (ciężarówki) 50 GBP dziennie.


Dzień jest klasyfikowany jako północ do północy, a nie 24 godziny od wejścia do Strefy Czystego Powietrza.

W tym czasie od północy do północy możesz wchodzić i opuszczać strefę tyle razy, ile chcesz i ponieść tylko jedną opłatę.

Ale każdy, kto przyjeżdża do centrum miasta wieczorem i zostaje we wczesnych godzinach przed wyjazdem do domu, musi zapłacić drugą opłatę, ponieważ północ jest przejściem na kolejny dzienny okres ładowania.

Rada Miejska Birmingham oświadczyła, że restrykcje będą działać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, przez cały rok.

Na sieci drogowej otaczającej granicę zainstalowano ponad 300 znaków informujących kierowców o zbliżaniu się do strefy. Pojazdy niespełniające norm emisyjnych dla strefy zostaną wykryte przez kamerę ANPR (automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych).

Poinformowano, że 61 kamer z automatycznym rozpoznawaniem tablic rejestracyjnych zostało zainstalowanych w 40 lokalizacjach na obwodzie CAZ, a kolejne sześć w samym CAZ.

Powodem, dla którego technologia ANPR będzie stosowana zarówno w CAZ, jak i na obwodzie, jest zapewnienie, że pojazdy niespełniające wymagań są obciążane za każdy dzień, w którym poruszają się w strefie i nie są w stanie uniknąć opłat poprzez niewyjeżdżanie i ponowne wjeżdżanie CAZ, powiedzieli urzędnicy.

Jak uiścić opłatę?

Kierowcy mogą zapłacić sześć dni przed podróżą do Strefy Czystego Powietrza, w dniu wizyty lub sześć dni później, co daje całkowity okres płatności wynoszący 13 dni.

Nie ma powiadomienia ani alertu, nie ma rachunku pocztą i nie ma opcji, aby otrzymać SMS-a lub wiadomość ping na telefonie.

Zamiast tego kierowcy muszą być świadomi strefy pobierania opłat i proaktywnie sami ją opłacać.

A jeśli nie zapłacisz, cena jest wysoka.

Każdy, kto nie zapłaci w wyznaczonym okresie, otrzyma mandat w wysokości 120 GBP. Kwota ta zostanie zmniejszona do 60 GBP, jeśli zostanie zapłacona w ciągu 14 dni. Pierwotne opłaty CAZ muszą być nadal uiszczane oprócz wszelkich kar.

Płatności można uiszczać online za pomocą rządowego systemu płatności (link) lub telefonicznie pod numerem 0300 029 8888 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:30).

Firmy mogą założyć konto floty.

Dodaj komentarz