O2, GiffGaff, Three, Sky – którą sieć wybrać?

Która sieć telefoniczna jest najlepsza w Wielkiej Brytanii?

Porównanie BT, EE, Giffgaff, O2, Sky, Tesco Mobile, Three, Virgin i Vodafone.

Wybór smartfona lub tabletu to tylko początek. W tym świecie ciągłej łączności jakość i szybkość wybranej sieci są kluczowe dla Twojej zdolności do pracy i zabawy w ruchu. Ale która sieć komórkowa jest najlepsza? Chociaż nie ma prostej odpowiedzi, staramy się pomóc Ci zdecydować, która sieć będzie dla Ciebie działać.

Łączność może się różnić w zależności od ustawień regionalnych i dnia. Odwiedź strony internetowe wszystkich głównych firm, a oni powiedzą Ci, że mają szeroki zasięg wszędzie. Prawda jest bardziej zniuansowana.

Co ciekawe, według StatCounter w październiku 2016 r. Po raz pierwszy więcej osób korzystało z internetu na telefonie komórkowym lub tablecie niż na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Założyło 51,2% telefonów komórkowych na 48,7% komputerów stacjonarnych, a w grudniu 2017 roku wzrosła do 56,55%, co sprawia, że ​​wybór najlepszej sieci mobilnej jest jeszcze ważniejszy.

Jeśli masz już umowę i zastanawiasz się nad zakupem nowego telefonu lub przejściem do innej sieci, oto jak się dowiedzieć, ile czasu pozostało na Twojej umowie, a następnie jak wcześnie zaktualizować umowę.

Ważne jest, aby upewnić się, że wiesz, kiedy kończy się umowa, aby upewnić się, że nie są nadmiernie obciążone. Według Citizens Advice ponad sześć milionów ludzi wciąż jest obciążanych za telefony komórkowe, za które już zapłacili.

[[inline-banner]]

Jaka jest najlepsza sieć telefoniczna w Wielkiej Brytanii?

Trzy z nich zdobyły najwięcej nagród, w sumie sześć, a Giffgaff zdobył ogólną nagrodę sieci roku. EE wygrał nagrodę Best Network Coverage.

BT Mobile

Firma BT jest dość nowa na rynku i wykorzystuje swoje markowe usługi w sieci EE w Wielkiej Brytanii. To dobra opcja, jeśli masz już BT Broadband, ponieważ możesz ubiegać się o 5-miesięczną zniżkę na umowę.

Oferuje również plany tylko dla SIM po całkiem przyzwoitych cenach. Ponieważ jest to sieć EE (która jest połączeniem starych brytyjskich sieci T-Mobile i Orange), prawdopodobnie uzyskasz doskonały zasięg i dobrą prędkość pobierania.

EE

EE staje się trochę behemotem na brytyjskim rynku telefonii komórkowej. Został kupiony przez firmę BT w 2016 r., Ale to nie wpłynie na twój wybór sieci. Sieć EE składa się ze starych częstotliwości T-Mobile i Orange, więc ma obszerny zasięgu w całym kraju, z kilkoma czarnymi punktami.

Ceny kontraktów telefonicznych mogą być odrobinę drogie, ale dla czystej pewności co do zasięgu jest to solidny wybór.

Dodatkowo, Apple Music (która jest już oferowana za darmo przez sześć miesięcy, jeśli zarejestrujesz się do kontraktu EE) nie zjada twoich danych na EE.

EE wygrał także nagrodę Best Network Coverage od uSwitch w 2017 roku, a także Fastest Mobile Network.

Giffgaff

Będąc własnością O2, Giffgaff jest małym operatorem, ale ma atrakcyjne oferty tylko na karty SIM. Korzystając z sieci właścicieli, oferuje 2 GB danych w planach już od 10 GBP miesięcznie. To dobry wybór, jeśli już posiadasz telefon – po prostu pobierz SIM i już możesz rozmawiać. Firma oferuje też telefony na podstawie umowy ratalnej, jeśli potrzebujesz obu.

Giffgaff wygrał nagrodę dla najlepszego użytkownika sieci USwitch, najlepszej obsługi klienta w sieci i najlepszej jakości kart SIM, więc wyraźnie robi coś dobrze.

O2

O2 to marka, która istnieje od 2002 roku w Wielkiej Brytanii i jest własnością Telefonica od 2005 roku. Ostatnio rywalizujący operator Three próbował połączyć się z O2, ale Komisja Europejska zdecydowała się zablokować ruch (było to w następstwie BT i Sprzedaż EE).

Mimo to O2 jest jednym z najbardziej znanych operatorów w kraju. Ich ceny są wysokie w porównaniu z niektórymi konkurentami, ale zasięg jest znakomity.

O2 wygrał nagrodę sieciową PAYG w 2017 roku.

Sky Mobile

Sky stał się dostawcą typu “quad-play”, dodając telefony komórkowe do swoich ofert telewizyjnych, szerokopasmowych i stacjonarnych.

Obecni klienci Sky otrzymują najlepsze oferty, bezpłatne połączenia i SMS-y. Płacisz tylko za to, ile chcesz danych, na planie, który wykorzystuje sieć O2. Klienci spoza platformy Sky mogą płacić dodatkowo miesięcznie za nielimitowane połączenia i SMS-y. Jeśli chcesz używać Sky do wszystkiego, teraz możesz.

Sky wygrał nagrodę Telecoms Innovation Award w konkursie uSwitch Mobile Awards 2017.

Tesco Mobile

Kolejny użytkownik wielkiej sieci O2 w Wielkiej Brytanii, Tesco Mobile, zapewnia kontrakty i oferty tylko na karty SIM po przystępnych cenach. Ponownie, ponieważ korzysta z sieci O2, zasięg będzie przyzwoity.

Ceny tylko karty SIM mogą wynosić poniżej 10 GBP miesięcznie, więc jeśli masz telefon, który już kochasz, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Three

Three są wyjątkowi, ponieważ oferują pakiety danych “wszystko co możesz zjeść”. Zgadza się, nieograniczone dane. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, możesz uzyskać najlepsze telefony w kraju z nieograniczonym dostępem do Internetu.

Nawet jeśli nie wybierzesz pakietu all-you-can-eat, będziesz mógł oglądać programy z Netflix, TVPlayer, Dave i History Channel, a także słuchać utwory z Deezer, Apple Music i SoundCloud w nieskończoność, bez wliczania do naddatku danych dzięki funkcji Go Binge.

Oferty Pay-As-You-Go są również całkiem przyzwoite, jeśli nie potrzebujesz tak dużej ilości danych, minut lub smsów. Three bezskutecznie próbowały kupić O2, ale stwierdzono, że ten ruch nie był by dobry dla rynku mobilnego. Większa konkurencja oznacza lepsze ceny dla konsumenta.

uSwitch przyznał Three nagrodę Best Network za oferte danych mobilnych, Best Network za roaming, Best Network za ofertę kontraków miesięcznych i internetowy sprzedawca roku, co sprawia, że to zwycięzca większości nagród.

Zgodnie z badaniem RootMetrics, EE jest dostawcą najlepszego zasięgu mobilnego w całej Wielkiej Brytanii. Jeśli jesteś w Anglii lub Walii, Vodafone jest drugą najlepszą opcją, podczas gdy w Irlandii Północnej i Szkocji drugie miejsce zajmuje O2.

Dodaj komentarz