Seria włamań do samochodów w Wrexham

Policja przypomina kierowcom, by nie pozostawiali żadnych przedmiotów w widocznym miejscu w samochodzie. Ma to związek z serią włamań na terenie miasta.

Podczas niedawnych kradzieży złodzieje włamali się do vana w Acton Gate oraz rozbili tylną szybę, by dostać się do samochodu w Brunel Court Stansty. W dziesięciu kolejnych samochodach zaparkowanych przy Brunel Court manipulowano przy uszczelkach szyb w drzwiach, co może świadczyć o próbie dostania się do środka.

Od początku kwietnia miało miejsce 12 włamań do samochodów w Wrexham w regionie Acton, Garden Village, Borras, Hightown oras Stansty. Podczas jednego z nich skradziona została torebka ze znaczną ilością gotówki.

Według miejskiego inspektora policji Paula Wycherleya dość łatwo jest uniknąć stania się ofiarą tego typu przestępstwa. Wystarczy nie pozostawiać cennych przedmiotów na widoku w samochodzie, zamknąć je w schowku lub po prostu wziąć ze sobą po zaparkowaniu pojazdu. [[inline-banner]]

Do zagrożonych rejonów zostaną wysłane dodatkowe patrole policji, a specjalny zespół we współpracy z pracownikami rady miejskiej spotka się z poszkodowanymi, by przekazać im ulotki z poradami, jak uniknąć tego typu zdarzeń.

Policja apeluje więc, by nie ułatwiać sprawy złodziejom i nie pozostawiać w pojeździe żadnych torebek, portfeli, telefonów, płyt CD oraz narzędzi. Należy również pamiętać o prawidłowym zamknięciu samochodu.

Fakt zauważenia podejrzanie zachowujących się osób w pobliżu samochodów można zgłaszać, korzystając z policyjnego numeru 101 lub 999.

 

Dodaj komentarz