Program Wolverhampton pozwoli Ci kupić dom za 1 funta

Program „Pomoc by posiadać” ma na celu pomóc kluczowym pracownikom zdobyciu swojego pierwszego domu.

Nowy program mieszkaniowy Black Country ma na celu pomóc kupującym po raz pierwszy dostać się na “drabinę nieruchomości”.

Help to Own pozwala ludziom na długoterminowy wynajem nowych budynków i zakup domu za jedyne 1 funta po wygaśnięciu umowy najmu.


Program pilotażowy jest realizowany w witrynie The Marches w Wednesfield w Wolverhampton.

W środę, 8 września, do gabinetu Rady Miasta Wolverhampton trafił raport, który wykazał, że połowa z 70 wniosków zatwierdzonych do tej pory w ramach programu pilotażowego 100 domów pochodzi od kluczowych pracowników.

Sześćdziesiąt jeden procent kandydatów pochodzi z Wolverhampton.

Projekt umożliwi najemcom długoterminowe wynajmowanie wysokiej jakości nowo wybudowanego domu.

W miarę dokonywania miesięcznych płatności program przewiduje, że zbudują „premię lojalnościową”.

Najemcy mogą odebrać swoją składkę w gotówce, jeśli opuszczą program w ciągu pierwszych 20 lat.

Mieszkańcy będą wtedy mieli szansę na zakup domu za jedyne 1 funta – ale dopiero po upływie kolejnych pięciu lat, co oznacza, że będą mieszkać w domu przez 25 lat.

Lider rady miasta Wolverhampton, radny Ian Brookfield, powiedział: „Nasi kluczowi pracownicy – tacy jak ci tuż przy The Marches w szpitalu New Cross – byli na czele naszej długiej i podatnej walki z Covid-19 i jest to ogromnie satysfakcjonujący fakt, że stworzyliśmy z naszymi partnerami program własności domu, który naprawdę pomaga im spełnić marzenie o posiadaniu domu.

„Cieszymy się, że nasze miasto pilotuje ten przełomowy projekt, który daje lokalnym mieszkańcom możliwość wejścia na drabinę nieruchomości i posiadania nowych, wysokiej jakości domów.

„To nowy plan dla właścicieli domów, który ma na celu ułatwienie posiadania domu.

„Powodem, dla którego jesteśmy również w doskonałej sytuacji, aby zaproponować taki program, jest fakt, że Rada ma własną, dobrze ugruntowaną firmę mieszkaniową, WV Living.

„WV Living dostarcza wysokiej jakości domy w Marches i w całym mieście, aby przyspieszyć dostarczanie nowych domów, wykorzystując wolne miejsca przeoczone przez deweloperów z sektora prywatnego.

„Jedną z najbardziej ekscytujących części naszego programu jest to, że domy są traktowane priorytetowo dla kluczowych pracowników, w tym naszego wspaniałego personelu NHS.

„Połowa kandydatów do tej pory była kluczowymi pracownikami, Help to Own naprawdę jest odpowiednim sposobem, aby podziękować tym, którzy byli na pierwszej linii frontu przeciwko pandemii koronawirusa w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie programu: https://help-to-own.comhttps://help-to-own.com/

Dodaj komentarz