Polskie miasto „bez chłopców” oferuje nagrodę pierwszej parze, która urodzi syna

KATOWICE, POLSKA – Burmistrz Miejsca Odrzańskiego, małej wioski na południu Polski, oferuje nagrodę pierwszej miejscowej parze, która rodzi syna.

Dlaczego?

Większość 300 mieszkańców Miejsca Odrzańskiego to kobiety. W rzeczywistości nikt nie wie, dlaczego, ale tylko dziewczęta urodziły się tam od prawie dekady, a ostatni chłopiec, który urodził się w wiosce i który nadal tam mieszka, ma już 12 lat…

Nie tylko niedawna anomalia

Po sprawdzeniu historycznych danych i przejrzeniu zarejestrowanych aktów urodzenia, Rajmund Frischko, burmistrz gminy Cisek, która obejmuje wieś, niedawno powiedział polskim dziennikarzom, że rzadkie porody mężczyzn w jego mieście to nic nowego.

„Przyjrzeliśmy się temu dalej, przeglądając akty urodzenia” – powiedział. „Myślę, że to, co mówią starsi mieszkańcy, zostało potwierdzone. Dziewczęta rodzą się nieustannie, a narodziny chłopców są rzadkie. Wyjaśnienie tej zagadki nie będzie łatwe. ”

Tomasz Golasz, szef lokalnej ochotniczej straży pożarnej twierdzi, że „dzieje się to od kilkudziesięciu lat”.

„Przyjechałem do wioski, wziąłem miejscową dziewczynę za moją żonę i mieliśmy dwie córki. Chciałbym mieć syna, ale to chyba nierealne – dodał. „Mój sąsiad też próbował i ma dwie córki. Nie sądzę, żeby kobiety rodziły tutaj chłopców ”.

Szalona sytuacja, która wymknęła się spod kontroli

Wiadomość o niezwykłej rozbieżności w współczynniku płci w Miejscu Odrzańskim stała się popularna w tym tygodniu, gdy wieś wysłała same dziewczyny na regionalne zawody dla młodych ochotników-strażaków. Od tego czasu podobno sytuacja w wiosce stała się „trochę szalona i wymknęła się spod kontroli”.

Według „New York Timesa” podczas niedawnej wizyty cztery osobne ekipy telewizyjne zostały wysłane do jednodrogowego miasta z 96 domami, aby zajmowały się sprawą zaginionych mężczyzn.

„Niektórzy naukowcy wyrazili zainteresowanie zbadaniem, dlaczego urodziły się tu tylko dziewczynki”, mówi burmistrz Rajmund Frischko. „Mam też lekarzy z całego kraju, którzy dzwonią do mnie z poradami, jak począć chłopca”.

Przyciągnęło to uwagę profesora Rafała Płoskiego, kierownika Katedry Genetyki Medycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. „Najpierw powinieneś sprawdzić, czy rodzice dziewczynki nie są ze sobą spokrewnieni, nawet w bardzo odległym stopniu” – powiedział Płoski. „Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie dokładnej rozmowy z rodzicami i dziećmi, sprawdzenie warunków środowiskowych. Tylko wtedy może pojawić się jakiś ślad. ”

Dobra zachęta, aby zająć się próbowaniem

Do czasu znalezienia odpowiedzi burmistrz Rajmund Frischko, który również ma dwie córki, zaproponował nagrodzenie rodziców pierwszego chłopca, który urodził się w Miejscu Odrzańskim.

Powiedział państwowemu nadawcy TVP1: „Myślę, że sytuacja jest niezwykła i warto spróbować dowiedzieć się, dlaczego. Ze swojej strony postanowiłem nagrodzić rodziców pierwszego urodzonego chłopca. Nie zdradzę dokładnie, jak to zrobię, ale zapewniam cię, że prezent będzie atrakcyjny. ”

„W mediach tyle mówi się o nas, że przez chwilę rozważałem nadanie nazwy ulicy następnemu urodzonemu tutaj chłopcu” – powiedział. „Na pewno dostanie bardzo miły prezent. A my posadzimy dąb i nadamy mu imię ”.

Podobnie jak wiele innych polskich wsi, Miejsce Odrzańskie odnotowało gwałtowny spadek liczby ludności. Po II wojnie światowej liczyła około 1200 mieszkańców; teraz jest ich 272.

Dodaj komentarz