Mężczyzna oskarżony o zabójstwo polaka w West Bromwich

Mężczyzna został oskarżony o morderstwo prawie rok po tym, jak klubowicz został znaleziony martwy przed barem w West Bromwich.

Krzysztof Kowalski został oskarżony o zabójstwo Daniela Pelechacza w Polskim Barze Klimat we wczesnych godzinach 30 września 2018 r.

Podobno 38-latek z Greets Green Road w West Bromwich popchnął pana Pelechacza na schodach w polskim klubie nocnym na rogu Temple Street i High Street.

Pan Pelechacz, 40-letni kierowca ciężarówki z Wednesbury, został znaleziony przez policję oparty o ścianę około pięć do dziesięciu metrów od wejścia do baru.

Odniósł obrażenia głowy i został zabrany do szpitala, ale zmarł dwa dni później.

Bar “Klimat” krótko po zdarzeniu zmienił nazwę i lokalizację

Bezrobotny Kowalski został aresztowany przez policję West Midlands w listopadzie zeszłego roku i zwolniony w trakcie dochodzenia postępowań wyjaśniających.

Został ponownie aresztowany w poniedziałek i pojawił się w Dudley Magistrates Court, gdzie został oskarżony o morderstwo.

Kowalski został aresztowany i miał pojawić się we wtorek w sądzie koronnym w Wolverhampton.

Trzej inni mężczyźni zostali również aresztowani podczas śledztwa, ale wszyscy zostali zwolnieni bez zarzutów.

Detektyw sierżant Mark Allen z Wydziału Zabójstw Policji West Midland powiedział: „Nadal apelujemy o świadków, którzy byli w klubie Klimat w nocy i którzy mogli zobaczyć cokolwiek, co mogłoby pomóc w naszym śledztwie.

„Wyraźne wniesienie oskarżenia o morderstwo jest istotnym krokiem, ale nasze dochodzenia są kontynuowane – wszelkie dostarczone informacje będą traktowane z najwyższą poufnością.”

Village Bar and Grill poniżej klubu Klimat stracił licencję na alkohol i imprezy nocne.

Dodaj komentarz