Kierowca ‘idiota’ prawie zabił pieszego

Pieszy został wyrzucony w powietrze przez “idiotę” kierowcę, zanim wylądował na innym pojeździe i przeturlał się na ziemię z obrażeniami zagrażającymi życiu.

Kierowca, Temesgen Tesfai, przyspieszył i wyprzedził trzy pojazdy czekające na czerwonym świetle, aby uciec, pozostawiając ofiarę ciężko ranną na drodze.

Mold Crown Court usłyszał dzisiaj, że 27-latek ukrył swój samochód na polu oddalonym o 10 mil i usunął tablice rejestracyjne.
Temesgen Tesfai, 27, z Willow Bridge Court, Wrexham, został skazany na trzy lata i zakazano mu prowadzenia przez sześć lat.

W rozmowie z policją twierdził, że sprzedał zielonego Saaba dwa miesiące wcześniej.
Policja jednak znalazła materiał CCTV z domu sąsiada, który pokazał oskarżonego wyjeżdżającego w samochodzie kilka minut przed katastrofą i jego powrót po incydencie na Poplar Road w Wrexham.

Tesfai, z Willow Bridge Court, Wrexham, przyznał się do oskarżenia o poważne obrażenia w wyniku niebezpiecznej jazdy po incydencie z 22 listopada.
Został osadzony w więzieniu na trzy lata, zakazano mu prowadzenia przez sześć lat i zlecono mu przedłużony egzamin na prawo jazdy.

Tesfai w ogóle nie powinien być za kierownicą, sąd usłyszał. Nigdy nie posiadał prawa jazdy i jeździł, gdy był zdyskwalifikowany i bez ubezpieczenia, co było czymś, co robił już wiele razy. Poszkodowany Surjit Singh, pracownik budowlany, sprawdził, zanim przeszedł przez ulicę ze sklepu Co-op, a samochód nie był widoczny, kiedy zaczął przechodzić. Samochód jednak przyspieszył i wyrzucił go w powietrze, powiedziała prokurator Emmalyne Downing.

[[inline-banner]]

Sędzia David Hale powiedział Tesfai, że “jechał jak idiota”. Jeździł po ruchliwej podmiejskiej drodze z limitem 20 km / h blisko szkoły. Po obu stronach stały zaparkowane samochody, dzieci wychodziły z klubu szkolnego po godzinach, a po jego prawej stronie był ruchliwy sklep.

Pan Singh doznał urazów zagrażających życiu i przez sześć miesięcy będzie nieobecny w pracy, dowiedział się sąd.

“Nawet się nie zatrzymałeś” – powiedział sędzia Hale.
“Odjechałeś, wyprzedzając pojazdy i przejechałeś przez czerwone światło.
“Jedyne, co cię martwiło, to ucieczka.”

Jego dokładna prędkość nie była znana, ale jechał zbyt szybko “bez troski o ludzi na drodze”, powiedział sędzia.

Oskarżony, jak powiedział, uzyskał wiele wyroków skazujących za jazdę po zdyskwalifikowaniu, nigdy nie zawracał sobie głowy uzyskaniem prawa jazdy, a nawet wyrok więzienia go nie powstrzymał. Ofiara została uderzona i wyrzucona w powietrze, i wylądowała na pobliskim zaparkowanym Audi, zanim stoczyła się na ziemię.

Mr Singh miał pękniętą czaszkę i krwawienie do mózgu i przez dziewięć dni przebywał w szpitalu. W oświadczeniu o wpływie wypadku, ofiara powiedziała, że jest teraz bardzo ostrożny, gdy na zewnątrz, nie śpi dobrze i ciągle przeżywa to, co się wydarzyło. Po katastrofie piechur natknął się na samochód ukryty za żywopłotem na obszarze Isycoed 10 mil od miejsca zdarzenia.

Auto miało zniszczoną przednią szybę i nie miało tablic rejestracyjnych. Obrońca Myles Wilson, powiedział, że jego klient przyznał się do winy i przyjęto, że został zdyskwalifikowany i nie był ubezpieczony w tym czasie.

Sędzia powiedział, że dyskwalifikacja była bezsensowną koncepcją dla jego klienta, który wydawał się nie mieć zamiaru przestrzegać przepisów motoryzacyjnych.

Sierżant Raymond Williams z jednostki policji w północnej Walii powiedział: “Lokalna społeczność była kluczowa w pomaganiu nam w identyfikowaniu i śledzeniu sprawcy w tej sprawie. “To był przerażający incydent, który spowodował poważne obrażenia ofiary. “Niebezpieczne, samolubne i kryminalne zachowanie Tesfai spowodowało słuszny wyrok pozbawienia wolności i jestem pewien, że mieszkańcy i kierowcy odetchną z ulgą, że jest teraz za kratkami.”

Dodaj komentarz