Zaczęły się konsultacje w sprawie Black Country Plan

Co to jest Black Country Plan?

Black Country Plan (wcześniej znany jako Black Country Core Strategy) jest planem przygotowanym przez cztery władze lokalne Black Country (Dudley, Sandwell, Walsall i Wolverhampton) w celu określenia i przydzielenia pod zabudowę wystarczającej ilości gruntów dla obszarów potrzeb mieszkaniowych i zatrudnienia na następne 15 lat.

Mieszkańcy mogą teraz wypowiedzieć się na temat głównych planów mieszkaniowych, które pomogą kształtować rozwój w gminie Sandwell na następne dwie dekady.

W zeszłym miesiącu gabinet Rady Sandwell dał zgodę na konsultacje na temat ostatniej fazy Black Country Plan.

Projekt planu przedstawia potencjalny przyszły rozwój w całym Black Country i jest obecnie konsultowany przez cztery rady Black Country – Dudley, Sandwell, Walsall i Wolverhampton.

Plan ma na celu zidentyfikowanie gruntów pod budownictwo mieszkaniowe i zatrudnienie w całym Black Country, przy jednoczesnej ochronie terenów zielonych przed zabudową.

Rządowe projekty zakładają, że Black Country będzie potrzebowało nieco ponad 76 000 nowych domów w ciągu najbliższych 20 lat. Aby wesprzeć ten wzrost, potrzebuje również 560 hektarów ziemi, aby pomieścić nowe miejsca pracy do 2039 r. To odpowiednik 835 boisk piłkarskich.

Konsultacje dają ludziom możliwość wypowiedzenia się na temat proponowanych terenów pod zabudowę oraz tego, gdzie według nich powinny znajdować się nowe inwestycje w Czarnym Kraju.

Radny Rajbir Singh, przywódca Rady Sandwell, powiedział: „Naszą wizją Sandwell jest posiadanie prosperującej, optymistycznej i prężnej społeczności.

„Tę wizję można osiągnąć tylko wtedy, gdy nasi ludzie będą mieli domy, których potrzebują, dostęp do miejsc pracy i udogodnienia wspierające ich codzienne życie. Plan Black Country pomoże w realizacji tej wizji poprzez określenie, gdzie te domy i miejsca pracy będą się znajdować, jednocześnie chroniąc nasze środowisko.

„Plan Black Country będzie kierować przyszłością gminy przez następne 20 lat. Zachęcam wszystkich, aby poświęcili kilka minut na ukończenie i pomoc w kształtowaniu tej przyszłości”. Konsultacje trwają od poniedziałku 16 sierpnia do poniedziałku 11 października 2021 r. Dowiedz się więcej i wypełnij ankietę na stronie Black Country Plan.

Możesz też odwiedzić lokalną bibliotekę lub recepcję Sandwell Council House, Oldbury lub wysłać e-mail: [email protected]

Odpowiedzi na większość pytań o Black Country Plan znajdziesz w pliku pdf tutaj.

Zobacz oficjalna stronę https://blackcountryplan.dudley.gov.uk/bcp/

Dodaj komentarz