Sandwell Council wzywa mieszkańców do pomocy

Mieszkańcy Blakedon Road w Wednesbury byli przerażeni przestępczym zachowaniem wywrotek w zeszłym tygodniu.

Poinformowali Radę Sandwell, że w piątek 13 sierpnia biała wywrotka nielegalnie porzuciła około 200 używanych opon na gruntach komunalnych. Sandwell odwiedza wszystkie firmy oponiarskie, aby sprawdzić ich obowiązek dbałości o sposób utylizacji zużytych opon.

Sandwell prosi również wszystkich mieszkańców, aby skontaktowali się z nimi, jeśli mają dalsze informacje na temat tego incydentu, i zachęca wszystkich do zgłaszania wszelkich innych incydentów napiwków na stronie internetowej rady.

Pozbywanie się śmieci w taki sposób jest przestępstwem i jest nie tylko brzydkie, ale także szkodliwe dla środowiska, może być niebezpieczne i “uderzać ludzi w kieszenie”, ponieważ za każdym razem, gdy trzeba je posprzątać płacą za to podatnicy.

Przywódca Rady Radny, Rajbir Singh, powiedział: „Fly-tipping nie jest tylko antyspołeczne, to przestępstwo. Może być niebezpieczne, powoduje zanieczyszczenie i kosztuje podatników Sandwell znaczne sumy pieniędzy. Nie ma na to absolutnie żadnego usprawiedliwienia i potrzebujemy pomocy mieszkańców, aby to stłumić”.

Zastępca przywódcy Rady, radna Maria Crompton, powiedziała, że rada wykorzystała CCTV i informacje od społeczeństwa, aby pomóc zidentyfikować sprawców incydentów z wyrzucaniem śmieci.

Powiedziała: „Jeśli zostaniesz przyłapany na porzucaniu śmieci w Sandwell, zostaniesz ukarany grzywną w wysokości 400 funtów i/lub zgłoszony na policję”.

Radna Crompton przypomniała również domownikom, że zgodnie z prawem są oni odpowiedzialni za upewnienie się, że osoba odbierająca ich odpady jest licencjonowanym przewoźnikiem odpadów, w przeciwnym razie właściciel może zostać ukarany grzywną w wysokości 400 funtów.

Jeśli masz jakiekolwiek informacje dotyczące osób które porzucają śmieci, skontaktuj się z Sandwell Council poufnie pod numerem 0121 368 1177 lub wyślij e-mail na adres [email protected]

Jeśli obawiasz się, że Fly-tipping jest zagrożeniem dla społeczeństwa w Twojej okolicy, na przykład, jeśli blokuje drogę lub są porzucone chemikalia, natychmiast zadzwoń do Rady Sandwell pod numer 0121 368 1177.

Jeśli nie jest to niebezpieczne, zgłoś to online za pośrednictwem strony internetowej Rady.

Strona internetowa rady zawiera również porady, jak sprawdzić licencję przewoźnika odpadów – lub możesz zadzwonić do Agencji Ochrony Środowiska pod numer 03708 506506.

Dodaj komentarz