Wszystkie biznesy od dziś obowiązują zaostrzone zasady Covid-19 w Birmingham

Rada Miasta Birmingham wprowadziła od dziś nowe zaostrzenia, które mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się Covid-19.

Nowe uprawnienia umożliwią funkcjonariuszom policji i radom West Midlands zbadanie zgłoszeń biznesów, które nie spełniają wytycznych.

Mogą nakładać kary, a nawet ograniczać dostęp do pubów, barów i restauracji, a także zmuszać do zamykania sklepów. Rada ma również uprawnienia do zakazywania pewnych rodzajów imprez odbywających się na podstawie maksymalnej wielkości imprez, w tym wydarzeń życiowych, takich jak śluby lub pogrzeby.

Ian Ward, przewodniczący rady miejskiej Birmingham, powiedział: „Chociaż ostatnie dane pokazują, że ilość zarażeń spada, nie możemy być zadowoleni z siebie”. Dodał: „Nikt nie chce widzieć ciągłego podejścia “stop, start”, jeśli chodzi o to, co obywatele mogą zrobić i dokąd mogą się udać, a już najmniej cała nasza społeczność biznesowa.

“Większość z nich stosuje się do wskazówek i robi wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić naszym obywatelom bezpieczeństwo.

„Te nowe uprawnienia pozwolą nam interweniować, gdy firmy narażają pracowników i klientów na ryzyko infekcji. „Dzięki wspólnej pracy nad podjęciem działań teraz, mamy nadzieję, że uda nam się zmniejszyć liczbę, zapobiec dalszym ograniczeniom oraz chronić zdrowie i pracę ludzi w całym mieście”.

Dodaj komentarz