£8milionowa szkoła muzyczna w West Bromwich

Rada Sandwell ma sprzedać swój pięciopiętrowy budynek w Providence Place, aby Orkiestra Symfoniczna Birmingham (CBSO) mogła otworzyć szkołę muzyczną dla 750 uczniów.

W raporcie dla gabinetu w przyszłym tygodniu, szefowie rady zalecają sprzedanie biurowca Departamentowi Edukacji w celu założenia bezpłatnej szkoły.

Wybór miejsca przez CBSO następuje po tym, jak rząd dał zielone światło dla wspólnej propozycji orkiestry i Shireland Collegiate Academy Trust.

Radni z Sandwell są teraz proszeni o wsparcie projektu poprzez sprzedaż budynku i sąsiedniej działki.


Członkowie zarządu ds. Budżetu rady i kontroli korporacyjnej spotkali się za zamkniętymi drzwiami, aby omówić sprzedaż w tym tygodniu.

W swoim raporcie dla rządu funkcjonariusze powiedzieli: „Preferowane przyszłe wykorzystanie aktywów jest określone w tym raporcie, tj. Zbycie nieruchomości i sąsiedniej działki deweloperskiej w celu jak najlepszego rozważenia, a także umożliwienia Departamentowi Edukacji otwarcia nowej darmowej szkoły na 750 miejsc”.

Druga opcja adaptacji budynku na mieszkania została odrzucona jako zbyt droga. Stephen Maddock, dyrektor naczelny orkiestry, powiedział, że jej program edukacyjny już okazał się dobrodziejstwem dla West Midlands. Powiedział: „CBSO ma długą tradycję innowacji w edukacji muzycznej i pracy społecznej – byliśmy pierwszą brytyjską orkiestrą symfoniczną, która zaprezentowała koncerty dla młodych ludzi i pierwszą, która utworzyła wyspecjalizowany wydział edukacji i zbudowała placówkę dla społeczności – wszystko to co pozwoliło nam wywrzeć prawdziwy muzyczny wpływ na młodych ludzi i szerszą społeczność w West Midlands ”.

Rząd Sandwella omówi raport na środowym posiedzeniu.

Dodaj komentarz