Brudna woda w kranach w West Bromwich

Podzieliliśmy się z Wami zdjęciem i informacją o brudnej, żółtej wodzie w kranach w West Bromwich.

Skontaktowaliśmy się z South Staffs Water i otrzymaliśmy odpowiedź na nasze obawy.

Dostawca wody twierdzi, że kolor wody jest “normalny”. Woda zmienia kolor, gdy “trwają prace na pękniętej magistrali, straż pożarna testuje swoje hydranty lub woda jest przenoszona do innego obszaru”.

“Cześć, naprawdę przepraszam za to. Odbarwiona woda może wystąpić, gdy trwają prace na pękniętej magistrali, straż pożarna testuje swoje hydranty lub woda jest przenoszona do innego obszaru. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji – crowd.in/5jmlbq”

South Staffs Water podało również link do ich strony internetowej gdzie poczytać możecie więcej o “kolorach wody dostępnych w ich rurach”.

Po więcej informacji wysyłają do: crowd.in/5jmlbq

Na ich stronie możecie znaleźć następujące informacje:

Czarna, brązowa, pomarańczowa lub żółta woda

Czarna, brązowa, pomarańczowa lub żółtawa woda jest zwykle wynikiem nagłej zmiany kierunku wody w żelaznej sieci, co może zakłócać cząsteczki żelaza i manganu osadzających się na dnie rur wodociągowych.

Może się to zdarzyć, gdy na danym terenie prowadzone są prace, na przykład: jeśli trwają prace remontowe na rozerwanej magistrali, straż pożarna testuje swoje hydranty lub woda jest przenoszona do innego obszaru.

Odbarwiona woda jest zwykle krótkotrwała i zwykle nie utrzymuje się przez długi czas. Jedynym sposobem, aby go wyczyścić, jest umożliwienie mu przejścia przez system. Odkręcenie kranu pomoże przepłukać odbarwioną wodę.”

Dostawca radzi:

“Uruchom zimną baterię kuchenną ze stałym przepływem na 20 minut lub do momentu, gdy woda będzie czysta. Jeśli nie zniknie po 20 minutach, odczekaj kilka godzin, a następnie powtórz proces. Jeśli nie rozwiąże się w ciągu 4 do 6 godzin, zadzwoń do nas, a zajmiemy się tym za Ciebie.”

W dosłownym tłumaczeniu to trochę dziwnie brzmi ale SSW radzą aby odkręcić zimną wodę w kranie w kuchni i pozostawić ją na około 20 minut po czym woda powinna wrócić do klarowności. Jeśli tak się nie stanie, możecie skontaktować się z dostawcą, a on wtedy zajmie się tym problemem.

Dodaj komentarz