Mało znany sposób na zlikwidowanie zadłużenia Council Tax

Mało znany sposób na zlikwidowanie zadłużenia z tytułu podatku lokalnego wyjaśniony przez eksperta.

Sara Williams, właścicielka bloga Debt Camel, wyjaśnia, jak wykorzystać sekcję 13A ustawy o finansach samorządów lokalnych z 1992 r. (Section 13A of the Local Government Finance Act 1992), aby potencjalnie zlikwidować cały dług z tytułu podatku lokalnego.

Niewiele osób słyszało o korzystaniu z sekcji 13A.

Władze lokalne w Anglii i Walii mają prawo zmniejszyć – lub nawet odpisać – należność na podstawie sekcji 13A ustawy o finansach samorządów lokalnych z 1992 r.

Odpisy na podstawie sekcji 13A są zwykle stosowane, jeśli Twój dom nie nadaje się do zamieszkania z powodu powodzi lub pożaru.

Ale możesz również poprosić o pomoc, jeśli nie masz pieniędzy na opłacenie rachunków.

Zniżka, którą możesz otrzymać, zależy od Twoich indywidualnych okoliczności, więc nie jest pewne, że w ogóle otrzymasz jakąkolwiek zniżkę.

Mogą również istnieć szybsze sposoby na rozwiązanie problemu zadłużenia z tytułu podatku lokalnego – wyjaśnimy bardziej szczegółowo poniżej.

Co najważniejsze, nie ignoruj swojego rachunku Council Tax, ponieważ niezapłacenie go może skutkować przyjściem komorników, postępowaniem sądowym, a nawet karą więzienia.

Sara Williams, właścicielka bloga Debt Camel, powiedziała: „Odpisy w sekcji 13A nie są powszechne, ponieważ mało kto o nich słyszał.

„W 2021 r. te dyskrecjonalne odpisy mogą być częściej wykorzystywane, ponieważ tak wiele osób ma poważne problemy finansowe z powodu pandemii”.

Jak korzystać z sekcji 13A?

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, ile faktycznie jesteś winien z tytułu podatku lokalnego.

Niektóre wyciągi obejmują tylko bieżący rok podatkowy, więc upewnij się, że sprawdziłeś również, czy jesteś winien pieniądze za poprzednie lata.

Gdy już uzyskasz tę liczbę, sprawdź na stronie internetowej swojej rady, czy jest tam strona, na której można złożyć wniosek na podstawie Sekcji 13A.

W Sandwell korzystaj z informacji dostępnych tutaj. (Dokument pdf ze strony Sandwell Council)

Jeśli mają formularz (link powyżej), powinieneś go wypełnić zamiast pisać list, mówi pani Williams.

Należy również pamiętać o przedstawieniu potwierdzających dowodów na poparcie wniosku, takich jak wyciągi bankowe, odcinki wypłaty i listy o świadczeniach.

Sandwell Council podał listę powodów z których może należeć Ci się zniżka razem z listą dokumentów które powinieneś załączyć. Patrz pdf pod linkiem powyżej.

Dodaj komentarz